10. den v Riu přehled: Postup do finále hlásí kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál | SportOne.cz

ses10

Desátý den olympijských her přinesl opět spoustu parádních sportovních emocí. Naši sportovci se samozřejmě představili také. Olympijský den z českého pohledu odstartovala plavkyně Jana Pechanová, která se na posledních dvou olympiádách pokaždé umístila v první desítce v disciplíně desetikilometrový maraton.
V rozjížďkách se představili rychlostní kanoisté Martin Fuksa (kategorie C1) a Josef Dostál (K1). Ve čtyři hodiny odpoledne se představila dvojice Soňa Bernardová, Alžběta Dufkováv technickém programu synchronizovaného plavání.
Po půlnoci se o medaile poperou Jan Kudlička a Michal Balner. Rozběhy nad překážkami pak čekají Petra Svobodu (110 metrů), Zuzanu Hejnovou a Denisu Rosolovou (400 metrů). Výsledky našich sprtovců a přehled dne číslo deset přinášíme v tomto článku.

Plavkyně Jana Pechanová se v olympijském maratonu (10 km) umístila s časem 1:59:07,7 na devatenácté příčce. Vyhrála Sharon van Rouwendaalová z Nizozemska.
Synchronizované plavání: Akvabely Soňa Bernardová a Alžběta Dufková nepostoupily do dvanáctičlenného finále. V technickém programu klesly ze 16. na 18. příčku.
Rychlostní kanoista Martin Fuksa postoupil do bojů o medaile. Ve druhém semifinále závodu na 1000 metrů zajel nejrychlejší čas 4:01,793. Finále je na programu zítra.
Také rychlostní kajakář Josef Dostál se probojoval do zítřejšího finálového závodu na kilometrové trati. Ve druhém semifinále projel cílem jako čtvrtý v čase 3:36,384.

Zuzana Hejnová i Denisa Rosolová postoupily na olympijských hrách v Riu do semifinále běhu na 400 metrů překážek. Dvojnásobná mistryně světa a obhájkyně bronzové medaile Hejnová prošla do dalších bojů hladce z druhého místa ve svém rozběhu, Rosolová skončila po diskvalifikaci jamajské soupeřky na třetím postupovém místě.
Naopak nedařilo se Petru Svobodovi, který byl z rozběhu na 110 metrů překážek diskvalifikován a v Riu končí. Dosažený čas 13,65 sekundy by ale českému atletovi na postup do semifinále nestačil.

Finále tyčky: Třetí místo bere za 585 cm Američan Sam Kendricks, o čtvrté místo se dělí Jan Kudlička s Polákem Piotrem Lisekem. Druhý český tyčkař Michal Balner skočil 550 cm a obsadil sedmé místo.
Ze zlata ve skoku o tyči se senzačně raduje domácí Thiago Braz Da Silva, jenž první v historii olympijských her překonal šest metrů.