Čtrnáctý den v Riu: Český čtyřkajak suverénně postupuje do finále. Anežka Drahotová desátá | SportOne.cz

ses14

I v den čtrnáctý přinášíme přehled českých sportovců. Den začal ženským golfem s Klárou Spilkovou, která byla v průběžném pořadí až na 52. místě s osmi ranami nad par a určitě chtěla svůj výkon ve třetí čtvrtině turnaje výrazně zlepšit.
Dalšími čtyřmi disciplínami pokračoval moderní pětiboj žen. Barbora Kodedová vyráží do druhého dne z desáté pozice. Do své rozjížďky pak dnes nastoupil český čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba. V rychlostní kanoistice si odbyl svou premiéru pod pěti kruhy Filip Šváb, jenž se pokusil postoupit z rozjížďky v kategorii K1 v závodě na 200 metrů a svou rozjíždku také absolvovali v kategorii C2 na jednom kilometru čeští zástupci Filip Dvořák a Jaroslav Radoň.
V atletickém programu se představil jen jeden český zástupce – Anežka Drahotová v soutěži chůze na 20 km.

Český kajakář Filip Šváb dojel ve druhé rozjížďce na 200 metrů v kategorii K1 poslední. Na sedmém místě měl čas 35,567 a olympijská soutěž pro něj končí.
Hladký postup! Český čtyřkajak si na olympijském jezeře zajistil účast ve finále. Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba vyhráli rozjížďku o více než tři vteřiny před svými nejbližšími pronásledovateli a v sobotu pojedou v Rio de Janeiru o medaile.
Také deblkanoisté Filip Dvořák a Jaroslav Radoň pojedou na olympijských hrách ve finále. V semifinálové jízdě byli druzí v čase 3:42,166 a zajistili si postup.

Golfistka Klára Spilková má za sebou třetí den olympijské soutěže. Ve skóre má nulu, tedy žádný úder nad par, a v průběžném pořadí, které se může ještě měnit, jí patří padesátá pozice.
Chodecký závod skončil pro Čecha Lukáše Gdulu po třech napomínáních diskvalifikací.
Slovenský chodec Matej Tóth vyhrál olympijský závod v Rio de Janeiru. Úřadující mistr světa získal zlato z her pod pěti kruhy na padesátikilometrové trati, kterou dokončil v čase 3:40:58. Gratulace letí na Slovensko.

Česká reprezentantka Barbora Kodedová obsadila 26. příčku v moderním pětiboji.
Česká chodkyně Anežka Drahotová skončila v olympijském závodě na dvacet kilometrů na desáté pozici v čase 1:30,43. Vyhrála Liou Chong z Číny.