Den jedenáctý v Riu opět medailový: Kajakář Josef Dostál, stříbrný! Startují i další medailové naděje | SportOne.cz

ses11.2

I jedenáctý den se v Riu de Janeiro bojovalo o cenné kovy a u těchto soubojů samozřejmě nechyběli ani čeští olympionici. Rychlostní kanoista a vicemistr světa Martin Fuksa bojoval na trase 1000 metrů, když ze semifinále postoupil zcela suverénně, z prvního místa.
Kajakář Josef Dostál, vicemistr světa na trati 1000 metrů, nastoupil také do svého finále a měl útočit rovněž na cenný kov.
Krátce po třetí odpoledne startoval keirin, v němž se představil jediný český zástupce Pavel Kelemen. Do akce se dnes dostal také jediný český vzpěrač v Riu Jiří Orság.
V rozběhu se představil český rekordman Jakub Holuša a v tyčkařském sektoru Romana Maláčová a Jiřina Ptáčníková. Další atletický program s českou účastí je plánován až po půlnoci. Zde začíná soutěž ve finále výškař Jaroslav Bába. Kvalifikaci absolvuje dvojnásobná olympijská vítězka v oštěpu Barbora Špotáková a překážkářky Denisu Rosolovou a Zuzanu Hejnovou čeká semifinále.
Pojďme se tedy podívat jak se našim dařilo.

Finále skončilo pro Martina Fuksu zklamáním. Stříbrný medailista z loňského MS dojel šestý s téměř sedmisekundovou ztrátou na vítězného Němce Brendela. Na bronz, třetího Moldavce Tarnovschiho, ztratil dvě a půl sekundy.

Kajakář Josef Dostál slaví na kilometru stříbrnou olympijskou medaili! Výborným finišem ho předstihl Španěl Walz, ale nikdo jiný českého obra už nepřekonal.

Mistr Evropy Pavel Kelemen končí v olympijském keirinu už po prvním kole. V opravné jízdě skončil na posledním čtvrtém místě.

Jakub Holuša suverénně postoupil do čtvrtečního semifinále běhu na 1500 metrů. Český mílař vyhrál třetí rozběh časem 3:38,31 minuty.

Bohužel tyčkařské finále bude bez obou českých tyčkařek. Romana Maláčová skončila už na 430cm, Jiřina Ptáčníková skočila sice o patnáct centimetrů víc, ale na postup to rovněž nestačilo. 455cm totiž přeskočilo patnáct tyčkařek.
Skvělá zpráva letí ze sprintu na 110 metrů překážek. Petr Svoboda se nakonec po všech problémech probojoval do semifinále na čas z 23. pozice z kterého však do finále bohužel nepostoupil.
Výškař Jaroslav Bába cenný kov v Riu nezíská. Ve finále nedokázal přeskočit 225 centimetrů a celkově končí čtrnáctý.
Zuzana Hejnová bude bojovat o medaile ve 400 metrech překážek! Své semifinále jednoznačně vyhrála letošním osobním maximem 54,55 vteřin.
Denisa Rosolová svou kolegyni Hejnovou nenapodobila. Ve druhém semifinále 400 metrů překážek skončila na posledním osmém místě v čase 57,39 vteřin a do finále se nepodívá.

Oštěpařka Barbora Špotáková postoupila do finále a může usilovat o třetí zlatou medaili v řadě. V kvalifikaci hodila náčiním druhým pokusem do vzdálenosti 64,65 metru.