Den sedmý v Riu: Ondřej Synek hlásí finále. Do hry jdou atleti. Kvitová, pár S+Š a H+H si zahrají o bronz | SportOne.cz
SportOne.cz

Den sedmý v Riu: Ondřej Synek hlásí finále. Do hry jdou atleti. Kvitová, pár S+Š a H+H si zahrají o bronz

ses7.2

 
Sedmý den OH v Riu startují atletické soutěže a hned se budou rozdělovat tři sady medailí. V akci byla i pětice českých atletů. Sedmiboj zahájla Eliška Klučinová s Kateřinou Cachovou a ve večerním bloku je pak následovala kladivářka Kateřina Šafránková, dálkař Radek Juška a Pavel Maslák v rozběhu na 400 metrů.
V tenisové soutěži máme trojnásobné zastoupení. Petra Kvitová v semifinále a také dva páry ve čtyřhře jsou už zárukou minimálně bronzové medaile!
Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Topinková Knapková budou v odloženém semifinále bojovat o účast mezi nejlepší šestkou.
Pojďme se tedy podívat jak se našim sportovcům dařilo.


Hned na úvod dnešního programu nám udělal radost skifař Ondřej Synek, který zajel v 1. semifinále suverénně nejrychlejší čas 6:58,56 a postoupil do sobotních bojů o medaile!
Skifařka Mirka Knapková Topinková zlato z Londýna neobhájí. V semifinále ztratila přes dvě vteřiny na postupové třetí místo. Cílem projela v čase 7:47,53 a čeká jí tak finále B o 7-12 místo.

Střelba – puška 50m vleže: Kvalifikaci ovládl v olympijském rekordu 629 bodů Rus Sergej Kamenskij, český sedmnáctiletý střelec Filip Nepejchal skončil na 33. příčce. Do finále postoupilo osm nejlepších.
Libuše Jahodová při debutu na OH do finále skeetu nepostoupila. Čtyřiadvacetiletá střelkyně skončila v kvalifikaci na 20. místě.
Badminton: Kristina Gavnholt podlehla ve svém prvním zápase japonské soupeřce Akane Jamagučiové 1:2 (22:20, 12:21, 15:21).
Plavec Jan Micka se do finále závodu na 1500 metrů volným způsobem nakonec nepodívá. S časem 14:58,69 skončil v rozplavbách na 12. místě. Na nejrychlejšího Itala Paltrinieriho ztratil přes 14 vteřin, na postup přibližně tři vteřiny.
České plavkyně v polohové štafetě na 4×100 m (Baumrtová, Moravčíková, Svěcená, Seemanová) do olympijského finále nepostoupily. V druhé rozplavbě skončily poslední a nakonec byly diskvalifikovány.
Pro Pavla Kelemena skončila soutěž ve sprintu v opravách. V jízdě tří soupeřů o postup do osmifinále dojel poslední.

Tenistka Petra Kvitová se do finále nepodívá. Česká jednička nestačila v semifinále na překvapení turnaje Portoričanku Monicu Puigovou, která zvítězila po setech 6:4, 1:6 a 6:3. Kvitová bude bojovat o třetí místo s horší z dvojice Keysová, Kerberová.
Tenistky Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou podlehly ruskému páru Makarovová, Vesninová 6:7 a 4:6 a stejně jako Petra Kvitová si zahrají o bronz.
Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou postoupili do semifinále mixu, už v sobotu se utkají s americkou dvojicí Jack Sock, Bethanie Matteková-Sandsová.


Postup do finále byl blízko. Blíž už snad ani být nemohl. Nakonec si ale Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou zahrají v českém derby o bronz.


Po prvním dnu sedmiboje na OH je Kateřina Cachová 15. (3673), Eliška Klučinová 21. (3620). Vede obhájkyně prvenství Jessica Ennisová-Hillová (4057).
Dálkař Radek Juška bude bez finále, scházel mu jediný centimetr. S výkonem 7,84 končí na třinácté pozici.
Pavel Maslák sice skončil v rozběhu až na pátém místě, ale čas ho zachránil. 45,54 stačí na těsný postup do semifinále.
Kladivářka Kateřina Šafránková nepostoupila na OH z kvalifikace. Výkonem 68,33 se nevešla mezi dvanáct nejlepších.

Stránka je aktualizována

Zdroj: iDnes.cz