Den šestnáctý v Riu, den poslední: Jaroslav Kulhavý vybojoval stříbro! Český medailový účet tak uzavřel na čísle 10. | SportOne.cz

kul

I v poslední olympijský den v Riu jsme měli želízko v ohni. Biker Jaroslav Kulhavý byl poslední českou medailovou nadějí. S obhájcem titulu z Londýna na horských kolech závodili také Ondřej Cink a Jan Škarnitzl.
Jak se jim závod vydařil?

Jaroslav Kulhavý skončil v závodě na stříbrné příčce a přidává do české sbírky desátou olympijskou medaili! Na vítězného Švýcara Nina Scurtera ztratil 50 sekund. O dalších 33 vteřin později protíná cíl Španěl Carlos Coloma. Čtrnáctý pak dojel Ondřej Cink a dvaadvacátý Jan Škarnitzl.

Tři hodiny po půlnoci českého času byla XXXI. letní olympiáda prohlášena za ukončnou. Na ceremoniálu nesl vlajku úspěšný kajakář Josef Dostál. Sportovní svět se sejde zase za čtyři roky v Tokiu.