Dvanáctý den v Riu: Všichni čeští oštěpaři hlásí postup do finále. Martin Fuksa jen do finále B | SportOne.cz
SportOne.cz

Dvanáctý den v Riu: Všichni čeští oštěpaři hlásí postup do finále. Martin Fuksa jen do finále B

ses12

 
Další olympijský den v Riu a my přinášíme přehled výsledků našich olympioniků. I ve dvanáctý den bylo v akci hned několik českých sportovců.
Začal nám atletický desetiboj s Adamem Sebastianem Helceletem a Jiřím Sýkorou. Trojici oštěpařů čeká kvalifikace – nejvíc zkušeností má Vítězslav Veselý, českou jedničkou je ale Jakub Vadlejch. Překvapit může Petr Frydrych.
V akci se ukázal také kladivář Lukáš Melich. Na vodě se bude snažit kanoista Martin Fuksa (200m) a deblkajak Daniel Havel, Jan Štěrba na kilometrové trati. Začíná také ženský golfový turnaj, v nemž nechybí Klára Spilková.
A jak se našim dařilo?

Na čtvrtek už se moc těšíme a držíme palce!

Deblkajak Daniel Havel, Jan Štěrba obsadil v semifinále na kilometru čtvrtou pozici a čeká ho finále B. Do boje o medaile postoupily první tři lodě.
Martin Fuksa nakonec pojede na olympijských hrách v Riu de Janeiro na 200 metrů pouze finále B! Kvůli chybě organizátorů byly výsledky změněny.Na úvodním jamce zahrála birdie, ještě na jedenácté hrála Klára Spilková olympijské hřiště v Riu de Janeiro v jeho normě. Potom však česká golfistka chybovala, úvodní kolo dokončila s výsledkem šest ran nad par a zatím jí patří 51. příčka.Atletika: Do oštěpařského finále postoupili všichni tři čeští reprezentanti. Petr Frydrych skončil v kvalifikaci pátý (83,60 metru), Jakub Vadlejch sedmý (83,27) a Vítězslav Veselý desátý (82,85).
Po prvním dnu desetiboje je Adam Sebastian Helcelet na 14. místě s výkonem 4218 bodů. Na elitní desítku ztrácí 52 bodů. Jiří Sýkora je se 3941 body na 23. příčce.
Kladivář Lukáš Melich nepostoupil do olympijského finále, v kvalifikaci hodil 73,14 metrů.

Stránka je aktualizována

Zdroj: iDnes.cz