Los Evropské ligy: Plzeň jde na Řím, Sparta na Inter a Liberec na Fiorentinu | SportOne.cz
SportOne.cz

Los Evropské ligy: Plzeň jde na Řím, Sparta na Inter a Liberec na Fiorentinu

los

Velmi atraktivní i těžký los pro fotbalovou Spartu: Inter Milán a Southampton doplňuje Hapoel Beer Ševa. Plzeň i Liberec se také mohou těšit na slavná italská jména AS Řím a Fiorentinu, ale zároveň je čekají i nepříjemní soupeři z Rumunska či Ázerbájdžánu. Takový je los Evropské ligy pro české kluby.

Plzeň jako jeden z dvanácti nejvýše nasazených týmů dostala jednoho z nejatraktivnějších ale i nejsilnějších soupeřů z druhého koše – AS Řím.
V jeho společnosti se nacházela i Sparta a dočkala se až na závěr, jejím vyvoleným se stal Inter Milán.
Liberec, který šel během ceremoniálu v Monaku na řadu z třetího výkonnostního koše, byl nalosován k Fiorentině a PAOK Soluň. Ty pak doplnil Karabach Agdam, který se v Česku představil nedávno. A Plzni v 3. předkole Ligy mistrů pořádně zatápěl.„Když byla ve hře skupina A s Manchesterem, hodně jsme fandili. A naopak byli rádi, že jsme se vyhnuli skupině, kde byl Villareal se Steauou Bukurešť. Ty jsme nechtěli,“ líčil liberecký trenér Jindřich Trpišovský.
Los sledoval společně s hráči na stadionu. „Ve chvíli, kdy byly vylosovány v naší skupině jen Fiorentina a PAOK, byli jsme hodně spokojení. Jde o týmy, které by nám mohly vyhovovat, navíc jde o zajímavé destinace. Bohužel nám to trošku zkazil Karabach.“


Zdroj: iDnes.cz