Opravdu tenis a golf na OH nepatří? Strach ze ziky nebo malé odměny? | SportOne.cz
SportOne.cz

Opravdu tenis a golf na OH nepatří? Strach ze ziky nebo malé odměny?

kli+to

 
Jako by pořadatelé letního festivalu nalákali diváky na zvučná jména velkých kapel. A pak by lidé na koncertu poslouchali vesměs jenom regionální skupiny. Olympijský turnaj tenistů v Riu také utrpí na prestiži. Spousta elitních hráčů i hráček svou účast ruší.

Když se v roce 1988 konečně po dlouhé době dostal tenis zpět do programu olympijských her, Miloslavu Mečířovi se rozzářily oči. Vybojovat pro svou zemi medaili z největší sportovní akce? To byl přece jeho velký dětský sen.
„Vyhrát místo olympiády třeba Wimbledon? Ne, neměnil bych,“ tvrdil po čase Mečíř, který se dvakrát probojoval do finále grandslamu a na žebříčku ATP byl nejvýš čtvrtý.


 
Z elitní stovky mužského žebříčku chybí z různých důvodů 44 tenistů.

Martin Kližan se o reprezentaci rozsáhle vyjádřil na svém facebookovém profilu:

„V tenise jsou dvě největší reprezentační akce – olympiáda a Davis Cup. My tenisté za tuto reprezentaci dostáváme velmi malý plat v porovnání s turnaji. Někteří nemají nic. Tím nechci říct, že bychom měli dostávat víc, to vůbec. Ale jde o to, že by to měla být naše čest, jak všichni tvrdí. Teď je otázka, proč čest? Co je to vlastně reprezentace? Koho nebo co mám reprezentovat? Naši vládu? Nebo náš olympijský svaz, který ožije jenom jednou za čtyři roky? Nebo náš tenisový svaz?“

 
 

Američan Sam Querrey:

„Pro tenis a golf není olympiáda prioritou. Máme čtyři grandslamy, na ty se všichni soustředí. Myslím, že tenis a golf by neměly být na programu her.

 

Andrea Hlaváčková to vidí trošku jinakZdroj: iDnes.cz