Pátý den LOH Rio: Prskavec přinesl první medaili, časovka nevyšla, tenis se stále odkláda | SportOne.cz

123

Na dnešním programu v upršeném Riu byl cyklistický závod žen i mužů proti chronometru. Závod žen byl bohužel bez Martiny Sáblíkové, která boj o dodatečné zařazení do startovní listiny prohrála.
Leopold König a Jan Bárta však chtěli v časovce zaútočit alespoň na první desítku.
První českou medaili hodlal vybojovat vodní slalomář Jiří Prskavec, jenž se představil od 18.30 v semifinále kajaku.
Nepříznivé počasí měnilo program i u dalších disciplín a úpravy se týkají také skifařů. Ondřej Synek a Miroslava Topinková Knapková nastoupí do semifinálových jízd až v pátek. Další tři české posádky se ve finále B představí ve čtvrtek.

Českých zástupců však v dnešním programu bylo více. Jak se jim všem vedlo?

V cyklistické časovce se našim dvěma zástupcům do první desítky proniknout nepodařilo.
Leopold König skončil jedenáctý a Jan Bárta patnáctý.
Česká plavkyně Martina Moravčíková do semifinále bohužel nepostoupí. Na trati 200 m prsa v rozplavbách skončila na 18. místě a o dvě příčky jí postup unikl.

Kajakář Jiří Prskavec vybojoval pro českou výpravu první medaili. Skončil na třetím místě, závod ovládl Brit Joseph Clarke. (Video zde)

Jachting: Veronika Kozelská Fenclová se po třetím dnu jachtařských soutěží v olympijském Riu drží nadále na průběžné dvanácté pozici v třídě Laser Radial.
Jachtař Viktor Teplý dokončil šestou jízdu třídy Laser na 23. místě.
Markéta Sluková s Barborou Hermannovou otočily duel s Argentinkami a na olympiádě v Riu si zajistily účast v play off! Gratulace!