Přehled 15. dne v Riu: Čtyřkajak přiváží další bronz! Oštěpařům se ve finále nedařilo | SportOne.cz

4k

Dnes nás v olympijském Riu čekalo hned několik medailových nadějí. Čtveřice Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba v pátek suverénně vyhrála rozjížďku a vyhnula se semifinále. V Londýně bral český čtyřkajak bronz. Dnes bojovali o cenné kovy v Riu.
Oštěpaři Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch a Petr Frydrych zabojovali o medalie ve finále olympijského oštěpu. Přes 90 metrů se v této sezoně dostal jen Němec Thomas Röhler.
V moderním pětiboji obhajoval zlato z Londýna David Svoboda. Svobodovi úvodní šerm nevyšel tak jako v Londýně, kde ho vyhrál. Do dalších disciplín útočil ze sedmého místa, ale bodová ztráta na medailová byla minimální.
Jak se tedy českým sportovcům dařilo? Přinášíme přehled.

Čeští deblkanoisté Filip Dvořák a Jaroslav Radoň dojeli ve finále olympijských her na sedmém místě.
Český čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba skončil ve finále olympijského závodu – stejně jako před čtyřmi lety v Londýně – na třetí příčce. Ve finiši Češi prohráli těsný souboj se slovenskou posádkou, nejrychlejší v cíli byli Němci.

Česká triatlonistka Vendula Frintová doběhla v závodě triatlonitek sedmadvacátá. Vítězkou se stala Gwen Jorgensenová ze Spojených států.
Golfistka Klára Spilková skončila na 48. místě. Olympijskou vítězkou je Korejka Pak In-pe, zvítězila o pět ran před Lydií Koovou z Nového Zélandu.
Česká bikerka Kateřina Nash dojela v olympijském závodě na horských kolech na pátém místě. Vyhrála Švédka Jenny Rissvedsová, která v posledním kole ujela druhé Polce Maje Wloszczowské. Třetí i čtvrté místo patří Kanaďankám.
Olympijský šampion z Londýna nakonec skončil v Riu na devátém místě. Za vítězem David Svoboda zaostal o 27 sekund. V cíli pak český moderní pětibojař pogratuloval svému nástupci Alexanderovi Lesunovi z Ruska. Jan Kuf na olympijskou premiéru nebude vzpomínat v dobrém. Klasifikován byl na 36. místě.

Čeští oštěpaři trojnásobnou účast ve finále neproměnili v medaili, Vítězslav Veselý obsadil 7. místo, Jakub Vadlejch byl hned za ním osmý a Petr Frydrych nepostoupil do užšího finále a skončil na 12. příčce