Přehled, den čtvrtý: Skifaři Synek a Topinková v semifinále. Dál jde i Kvitová. Sáblíková neuspěla u arbitráže. | SportOne.cz

4den

Úterní olympijský program pozval české fanoušky k vodě. V brazilském Riu de Janeiro se konali veslařské závody, o medaile zabojovali slalomáři a další. Pokračoval pochopitelně také tenisový turnaj, kde se daří českým ženám.
Sen Martiny Sáblíkové o startu na letních olympijských hrách v Riu je definitivně pryč.
Sáblíková nakonec neuspěla, byť do poslední chvíle doufala, přímo v Brazílii za ni lobboval prezident Miloš Zeman a měla podporu sportovního právníka Jana Šťovíčka.

Skifař Ondřej Synek obsadil ve své čtvrtfinálové jízdě druhé místo a postoupil do čtvrtečního semifinále.
Česká dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil skončila v rámci svého semifinále na posledním šestém místě a o olympijské medaile bojovat nebude. Představí se alespoň v B finále o 7. až 12. místo.
České skifařky Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová skončily ve svém semifinále na posledním šestém místě. Do finále tak nepostoupily a budou bojovat jen o 7. až 12. místo.
Skifařka Miroslava Topinková Knapková postoupila z druhého místa do semifinále olympijské regaty v Riu. Nestačila na Emmu Twiggovou z Nového Zélandu.
Česká čtyřka bez kormidelníka lehkých vah do finále nepostoupila. Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník a Miroslav Vraštil skončili šestí a zbude na ně jen finále B o 7. až 12. místo.
Jachtař Karel Lavický v kategorii RS:X podle oficiálního webu olympijských her nedokončil dnešní sérii. Viktor Teplý v kategorii Laser dokončil na třicátém místě a Veronika Kozelská Fenclová v kategorii Laser Radial na jedenáctém.

Šermíř Jiří Beran prohrál v úvodním kole olympijského turnaje kordistů v Riu s domácím Brazilcem Athosem Schwantesem 6:8 a v soutěži skončil.

Tenistka Petra Kvitová postoupila do čtvrtfinále. V dramatickém zápase 3. kola porazila ruskou soupeřku Jekatěrinu Makarovovou 4:6, 6:4 a 6:4.

Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou vyhrály ve druhém kole čtyřhry nad čínskou dvojicí Pcheng Šuaj, Pcheng Čang 6:4 a 6:4. Dál je čekají Rusky Darja Kasatkinová a Světlana Kuzněcovová,

Kanoista Vítězslav Gebas obsadil ve slalomu na divoké vodě místo čtvrté místo. Na třetí místo ztratil 13 setin sekundy.
První finálový den ve vodním slalomu byl úspěšný pro Slovensko.
V semifinále vsadil Matej Beňuš na jistotu a po 8. místě vystartoval do finálové jízdy jako třetí v pořadí.
Ve finále ale předvedl životní jízdu bez trestných sekund a svou premiérovou účast pod pěti kruhy okořenil stříbrem.

České tenistky Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou vyřadily kanadský pár Bouchardová, Dabrowská a postoupily do čtvrtfinále olympijského turnaje.