Přehled dne třetího: Kostelecký kousíček od medaile. Kvitová jde dál. Opravy veslařům vyšly. Dařilo se i ve vodním slalomu | SportOne.cz

tre1

Český sport dnes sahal na olympijských hrách v Rio de Janeiru poprvé po medaili. Šanci měl střelec David Kostelecký, který se potřetí v kariéře dostal do finálové fáze soutěže v trapu. V souboji o třetí místo však neuspěl a bere čtvrtou pozici.

Tenisovým hitem (alespoň z českého pohledu) byl zápas na centrálním kurtu mezi Petrou Kvitovou a hvězdnou Dánkou Caroline Wozniackou. Jejich duel druhého kola byl pikantní. Bývalé světové jedničce totiž nyní pomáhá trenér David Kotyza, který dovedl Kvitovou ke dvěma wimbledonským triumfům. Češka však kralovala a zvítězila 6:2, 6:4 a ve třetím kole narazí na Jekatěrinou Makarovovou, která porazila Slovenku Schmidelovou.
Dál se bohužel nepodívá další česká tenistka Lucie Šafářová, která skrečovala zápas druhého kola dvouhry s Belgičankou Kirsten Flipkensovou.
Z turnaje vypadává i Barbora Strýcová jenž končí ve 2. kole olympijské dvouhry. Italka Sara Erraniová byla nad její síly, česká hráčka prohrála dvakrát 2:6.

Judista Jaromír Ježek se naposledy pral, avšak loučení s kariérou mu zhořklo a trvalo méně času, než by si přál. Český reprezentant v kategorii do 73 kilogramů nestačil na Kubánce Magdiela Estradu a vypadl už v prvním kole.
Ve střelbě ze vzduchové pušky nepostoupil Filip Nepejchal. V 17 letech nejmladší účastník soutěže obsadil v kvalifikaci po docela nadějném začátku 35. místo

Šestnáctiletá Barbora Seemanová skončila v rozplavbě na 200 m volný způsob na 31. místě a do šestnáctičlenného semifinále se nevešla.
Česká plavkyně Barbora Závadová obsadila ve své rozplavbě na 200 metrů v polohovém závodě pátou příčku časem 2:14,45.
Simona Baumrtová je další plavkyní, která se neprobojovala do dalších bojů. Obsadila ve své rozplavbě na 200 metrů v polohovém závodě 7. místo s časem 2:17,21

Na lagunu Rodriga de Freitase vyjeli veslaři. Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník zvládli své opravné jízdy a postoupili do úterního semifinále. Obě české posádky obsadily třetí místo

Kajakářská mistryně světa Kateřina Kudějová byla v kvalifikaci pátá a bezpečně prošla do semifinále LOH v Riu.
Čeští deblkanoisté Kašpar, Šindler předvedli nejrychlejší jízdu v rozjížďkách. Čtyři sekundy penalizace je však posunuly na 4. místo kvalifikace. Touto jízdou si zajistili místo v semifinále!
Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová je po dvou rozjížďkách třídy Laser Radial na OH v Riu devátá. Viktor Teplý i Karel Lavický jsou v třetí desítce.
Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová předvedly dobrý výkon, avšak na španělský pár Elsa Baquerizová, Liliana Fernándezová to nestačilo. Češky prohrály 0:2 na sety (15:21, 19:21). I tak mohou dál pomýšlet na postup do osmifinále, ve čtvrtek ale musí porazit soupeřky z Argentiny.