Přehled druhého dne: Vítr zastavil veslaře. Postup si zajistili Kostelecký, Kvitová, Gebas a další | SportOne.cz
SportOne.cz

Přehled druhého dne: Vítr zastavil veslaře. Postup si zajistili Kostelecký, Kvitová, Gebas a další

prs

Během dnešního dne olympijských her v Riu de Janeiro se rozdělí čtrnáct medailových sad. Celkem mělo být v akci osmnáct českých sportovců v šesti různých sportech.
Opravy měli mít na programu veslaři, kvůli silnému větru byl ale celý jejich nedělní program zrušen. Nepředstavila se tak ani jedna z českých dvou posádek. Na start měl jít dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník.
Vítr dělal problémy i tenistům.


Šerm – fleret. Alexander Choupenitch bohužel neuspěl v duelu s favorizovaným Egypťanem Abúelkásimem a vypadává ze soutěže.
Česká plavkyně Simona Baumrtová na OH nepostoupila do semifinále znakařské stovky. Skončila sedmnáctá, postup jí unikl o 19 setin sekundy. Martina Moravčíková bojovala na 100 metrů prsa, ale ani ona se mezi nejlepších šestnáct neprobojovala, skončila pětadvacátá.
David Kostelecký je po prvním dnu kvalifikace trapu na olympiádě v Riu pátý. Ze 75 pokusů minul jen tři. Stoprocentní je pouze Ital Fabrizi.Petra Kvitová porazila maďarskou hráčku Timeu Babosovou 6:1, 6:2 a ve druhém kole narazí na Karolinu Wozinackou, která zdolala Lucii Hradeckou.
Do dalších bojů se dostal i Vítězslav Gebas jenž postupuje ze 14. místa do seminfinále Vodního slalomu, C1.
V kategorii K1 se parádně předvedl i Jiří Prskavec a postupuje do semifinále.


Lucie Šafářová a Barbora Strýcová si po senzačním skalpu sester Williamsových zahrají ve druhém kole olympijského turnaje s kanadským párem Eugenie Bouchardová a Gabriela Dabrowská.
Do druhého kola ženské čtyřhry postoupilo také další české duo Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková. Obhájkyně olympijského stříbra vyřadily v třísetové bitvě (7:6, 1:6 a 6:4) Elinu Svitolinovou a Olgu Savčukovou z Ukrajiny a utkají se s Číňankami Peng Shuai a Zhang Ze.Stránka je aktualizována

Zdroj: iDnes.cz