Přehled prvního dne. Postupy hlásí Strýcová, Topinková, Synek, Vacenovská a další. Nedařilo se v bazénu. | SportOne.cz

222

Úvodní ostrý soutěžní den začal, na olympijských hrách v Riu jde do boje i 32 českých reprezentantů. Jak se jim dařilo?

Veslař Ondřej Synek suverénně vyhrál svoji rozjížďku a postoupil do čtvrtfinále. Naopak střelkyně Burns ani Mazurová v kvalifikaci se vzduchovou puškou neuspěly.
Obhájkyně zlata mezi skifařkami Miroslava Topinková Knapková jde dál ze druhé příčky a dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic postoupila ze třetího místa do semifinále.
V prvním kole čekala snadná práce i na judistu Pavla Petřikova ten však svůj druhý zápas prohrál s bývalým mistrem světa Naohisi Takato z Japonska a končí v Riu na 9.místě.

V rozjížďce čtyřky bez kormidelníka neuspěla česká loď Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Miroslav Vraštil a bude muset do oprav stejně jako v dvojskifu žen Antošová, Fleissnerová.

Česká hráčka Iveta Vacenovská postoupila do druhého kola olympijského turnaje ve stolním tenise po hladké výhře nad Kolumbijkou Lady Ruanovou. Hana Matelová vypadla.

Do dalšího kola postupuje Barbora Strýcová když po setech 7:6 a 6:1 zvítězila nad Belgičankou Wickmayerovou.
Svou cestu v tenisové čtyřhře museli ukončit už v prvním kole i Radek Štěpánek s Lukášem Rosolem, kteří podlehli španělskému páru David Ferrer a Roberto Bautista ve dvou setech 1:6 a 4:6.

Své vystoupení má za sebou i česká plavecká družina.
Lucie Svěcená ve své rozplavbě závodu na 100 metrů motýlek skončila čtvrtá s časem 59.45. Celkově tak obsadila 28 místo.
Dalším plavcem, který se představil v Riu byl Jan Micka jenž skončil ve čtvrté rozplavbě závodu na 400 metrů volným stylem na páté pozici v čase 3:49.97 což mu stačilo celkově na devětadvacátou pozici. Nezazářil ani dvaadvacetiletý Pavel Janeček, který dosáhl po rozplavbě polohového závodu na 400 metrů pouze na 24. místo.
Nespokojená bude určitě i Barbora Závadová jenž skončila ve čtvrté rozplavbě polohového závodu na 400 metrů na šestém místě v čase 4:38.53.

Čeští silniční cyklisté v sestavě Jan Bárta, Leopold König, Zdeněk Štybar a Petr Vakoč se v závodu s hromadným startem bohužel neprosadili. Jediným českým cyklistou, který dokončil olympijský silniční závod byl Petr Vakoč na 58. místě.

Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová nestačily v prvním zápase na olympijských hrách na domácí brazilský pár a turnajové dvojky Ágathu a Barbaru. České hráčky podlehly soupeřkám ve třech setech 21:19, 17:21 a 11:15.

Holkám fandil i prezident Miloš Zeman:

Tenistka Lucie Šafářová postupuje stejně jako Barbora Strýcová do druhého kola, když porazila soupeřku Karin Knappovou ve třech setech 4:6, 6:1 a 6:1.