Rio, den číslo devět: Máme další tenisový bronz! V jiných disciplínách se již tolik nevedlo | SportOne.cz

rio2

Dnes jsme na olympijských hrách v Riu mohli fandit opět několika našim olympionikům.
Jako první se představil Filip Nepejchal, a to ve střelbě libovolnou malorážkou na 3×40 ran. Eva Vrabcová-Nývltová se v Riu se dnes ve 14:30 postavila na start maratónu.
V noci čeká na Jaroslava Bábu kvalifikace výškařů. V synchronizovaném plavání čekala první část soutěže Soňu Bernardovou a Alžbětu Dufkovou.
A medailové ambice měl určitě i pár Hradecká, Štěpánek, kteří bojovali o bronz proti páru Mirzaová, Bopanna.
Jak to vše dopadlo? Zde je přehled devátého dne LOH.

Filip Nepejchal nakonec obsadil v olympijské střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran 21. místo. Ze tří startů v Riu je to jeho nejlepší výsledek.
Češka Eva Vrabcová-Nývltová doběhla na 26. příčce v čase 2:33:51. Za osobním rekordem zaostala o tři minuty a 41 sekund.
Synchronizované plavkyně Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou jsou v kvalifikaci po volném programu na 16. místě. Do finále postoupí po technickém programu 12 nejlepších dvojic. Ten je plánován na zítřek.

Český tenis má další medaili! Pár Lucie Hradecká, Radek Štěpánek porazil v duelu o třetí místo v mixu indickou dvojici Sania Mirzaová, Rohan Bopanna 6:1, 7:5.

Český výškař Jaroslav Bába postoupil do finále olympijských her v Riu de Janeiro. V kvalifikaci mu k tomu stačil výkon 226 cm na první pokus.