Rio, den číslo třináct: Máme další medaili! Barbora Špotáková vybojovala bronz. Hejnová těsně čtvrtá | SportOne.cz

ses13.3

I třináctý den v Riu přinesl českým fanouškům opět zajímavou podívanou a parádní sportovní zážitky v podání českých olympioniků.
Jak se dařilo naším sportovcům? Přinášíme další přehled.
V golfu pokračovala soutěž žen, ve které bojuje Klára Spilková. Ta je průběžně na 51. místě. V rychlostní kanoistice, ve finále B, se představil Deblkajak ve složení Daniel Havel a Jan Štěrba stejně jako kanoista Martin Fuksa na dvoustovce.
Čeští reprezentanti David Svoboda, Jan Kuf a Barbora Kodedová vstoupili do soutěže moderních pětibojařů. V zápase, v hmotnostní kategorii do 63 kilogramů soutěžila Adéla Hanzlíčková.
V atletickém bloku jsme měli asi největší želízka v ohni. Desetibojaři Adam Sebastian Helcelet a Jiří Sýkora celý den bojovali ve druhé polovině soutěže. Koulaře Tomáše Staňka a výškařku Michaelu Hrubou čekala kvalifikace. Po půlnoci našeho času bojoval Jakub Holuša v semifinále běhu na 1500 metrů a došlo i na finále oštěpařek, ve kterém obhajovala zlato Barbora Špotáková. Ve 3:15 pak běžela finále čtyřstovky překážek Zuzana Hejnová.

Kanoista Martin Fuksa vyhrál finále B a na olympijských hrách obsadil v závodě na 200 metrů konečnou devátou příčku.
Novinka – Martin Fuksa se v závodě na 1000 metrů nakonec posunul na konečné páté místo. Bronzový moldavský závodník Serghei Tarnovschi totiž neprošel dopingovou kontrolou.
Český deblkajak dojel ve finále B na čtvrté pozici a bude se soustředit na závod české čtyřky, která začne dnes svou cestu za obhajobou londýnského bronzu. Daniel Havel a Jan Štěrba tak obsadili na olympijských hrách konečné 12. místo.

Koulař Tomáš Staněk se do finále olympijských her nepodívá. Třetím pokusem hodil náčiní jen do vzdálenosti 19,64 metrů. Mezi dvanáctku nejlepších se neprobojoval.
Česká zápasnice Adéla Hanzlíčková podlehla při své premiéře pod pěti kruhy Švédce Henně Katarině Johanssonové v osmifinálovém kole na technickou převahu.
Michaela Hrubá končí v kvalifikaci výškařek na 18. místě jako první nepostupující. Česká výškařka nezvládla 194 centimetrů ani na třetí pokus a do finále tak nepostoupila.
Jakub Holuša v prvním semifinále běhu na 1500 metrů dosáhl času 3:40,83, obsadil devátou příčku a to na postup do finále nestačilo. Desetibojař Adam Sebastian Helcelet si v Riu vylepšil osobní rekord a výkonem 8291 bodů obsadil celkové dvanácté místo. Jiří Sýkora odstoupil ze soutěže v průběhu závěrečného běhu na 1500 metrů po té co si v tyčce nepřipsal žádný bodový zisk.
Oštěpařka Barbora Špotáková při obhajobě olympijského prvenství vybojovala v Riu de Janeiro bronzovou medaili výkonem 64,80. Pro českou výpravu vybojovala už šestý bronz a celkově osmou medaili. Blízko k cennému kovu měla i Zuzana Hejnová, jež obsadila ve finále běhu na 400 metrů překážek čtvrté místo.

Česká golfistka Klára Spilková dohrála druhé kolo, které se jí povedlo výrazně lépe než první. Pod par se sice nedostala, ale zapsala +2 po double bogey na dvanácté jamce. Celkově je na +8 a patří jí dělené 52. místo.