Rio, den osmý: České medailové žně. Synek a Kvitová získávají bronz! Další placka letí od páru Šafářová, Strýcová | SportOne.cz

ses8

Dnes nás v Riu čekali další boje s vyhlídkou na české medailové úspěchy.
Skifař Ondřej Synek jehož finálová jízda byla na programu od 15 hodin, Petra Kvitová, která nastoupila k boji o bronz proti Američance Madison Keysové, tenisová čtyřhřa mezi páry Hradecká, Hlaváčková a Strýcová, Šafářová byla naplánována od 19.h. O postup do finále mixu se dnes také utkají Radek Štěpánek po boku Lucie Hradecké s americkým párem Bethanie Matteková-Sandsová, Jack Sock. Ve hře jsou také atleti a další sportovci.
Jak se našim vedlo? Nabízíme přehled osmého dne.

Miroslava Topinková Knapková vyhrála malé finále skifu žen v čase 7:22,86 a na olympijských hrách obsadí konečné sedmé místo.
Čech Ondřej Synek bere bronzovou medaili. Ve finále olympijského závodu v Rio de Janeiru opět nestačil na fenomenálního Novozélanďana Mahého Drysdalea, který v cíli o centimetry předčil stříbrného Damira Martina z Chorvatska. O olympijském zlatu rozhodla cílová fotografie.

Tenistka Petra Kvitová porazila v zápase o bronz Američanku Madison Keysovou ve třech setech 7:5, 2:6 a 6:2 a je čtvrtou českou medailistkou v Riu.

Bronzový den v olympijském Rio de Janeiru pro českou výpravu pokračuje. V souboji krajanek se radují Lucie Šafářová a Barbora Strýcová, které porazily Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou 7:5 a 6:1

Český pár Radek Štěpánek, Lucie Hradecká si zahraje o bronzové medaile ve smíšené čtyřhře. V semifinále byli nad jejich síly Američané Bethanie Matteková-Sandsová s Jackem Sockem, kteří zvítězili 6:4 a 7:6.

Pavel Maslák nepostoupil do olympijského finále běhu na 400 metrů. Halový mistr světa skončil ve svém semifinále třetí, ale čas 45,06 mu nestačil.
Skok o tyči: Oba čeští zástupci se podívají do finále! Jan Kudlička se přehoupl přes hranici 5,70 metru, Michalu Balnerovi stačilo na postup 5,60 prvním pokusem.
Výsledky ze sedmiboje: Česká rekordmanka Eliška Klučinová skončila na 22. místě, Kateřina Cachová byla čtyřiadvacátá.

Badminton: Česká reprezentantka Kristína Gavnholt prohrála ve skupině K s Jing Yi Tee z Malajsie 0:2 na sety (20:22 a 15:21) a olympijský turnaj pro ni skončil.
Po Kristíně Gavnholt končí bohužel v badmintonovém olympijském turnaji také druhý český zástupce Petr Koukal. Ve druhém duelu základní skupiny prohrál s Japoncem Šo Sasakim 10:21, 21:16 a 12:21.