Šestý den v Riu: Krpálek vybojoval zlatou medaili! Z tenisu to taky zacinká! Vodní slalom byl dnes smolný. | SportOne.cz

ses

V Riu de Janeiro se dnes rozdělovalo devatenáct sad medailí a česká výprava si dělala zálusk na nejednu z nich.
Střelkyni Adélu Bruns a Nikolu Mazurovou čekala od 14 hodin kvalifikace ve střelbě puškou, o hodinu později začalo první eliminační kolo judistovi Lukáši Krpálkovi, jednomu z adeptů na olympijskou medaili.
Odehrát se měli přeložené zápasy tenistů – čtvrtfinále čeká na Petru Kvitovou i na oba ženské deblové páry. Radek Štěpánek vstoupil s Lucií Hradeckou do turnaje smíšené čtyřhry.
Na veslařský kanál vyjeli tři české posádky. O druhou českou medaili z divoké vody se v podvečer pokusila úřadující mistryně světa Kateřina Kudějová a další naši sportovci.
A jak se českým reprezentantům vedlo si můžete přečíst níže.

Soutěž ve sportovní malorážce na 3×20 ran vyhrála Němka Barbara Englederová před Číňankami Čang Pin-pin a Tu Li. Česká reprezentantka Adéla Bruns obsadila v osmičlenném finále sedmou pozici.
Nikola Mazurová nepostoupila z kvalifikace a v soutěži obsadila 25. místo.

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil vyhrála B finále a na olympiádě v Riu tak obsadila celkově sedmé místo.
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah ve složení O. Vetešník, Vraštil, Kopáč, J. Vetešník obsadila v B finále šesté místo. Celkově tak skončili Češi na olympiádě na 12. příčce.
Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová skončil ve finále B až čtvrtý a celkově tak obsadil desáté místo.

České tenistky Barbora Strýcová, Lucie Šafářová slaví postup přes italské grandslamové šampionky do semifinále olympiády!
Petra Kvitová přehrála Ukrajinku Elinu Svitolinovou, přemožitelku světové jedničky Sereny Williamsové, zcela jednoznačně 6:2, 6:0 a postoupila do semifinále!
Duo Hlaváčková – Hradecká se utká v semifinále se švýcarskou dvojicí Timea Bacsinszká, Martina Hingisová. Strýcová se Šafářovou budou hrát s Ruskami Jekatěrinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou. I kdyby oba české páry prohrály, utkají se spolu o bronz. Ale klidně z toho můžou být i dvě medaile!
Pár Lucie Hradecká, Radek Štěpánek bez boje prošel do čtvrtfinále smíšené čtyřhry na OH. Španělé Muguruzaová, Nadal k utkání 1. kola nenastoupili.

Obrovská smůla potkala české deblkanoisty Jonáše Kašpara s Markem Šindlerem, když jeli zlatou jízdu, jenže na brance číslo 22 se po špatném záběru převrátili.
Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem nakonec končí osmí.
Zlato získala slovenská deblkanoe zásluhou Ladislava a Petera Škantára.
Úřadující mistryně světa kajakářka Kateřina Kudějová na olympijskou medaili nedosáhla.
Zajela čas 108,76 a ve finálovém pořadí skončila na 10 místě.

Plavkyně Simona Baumrtová byla ve své rozplavbě druhá, jenže celkově skončila až na 23. místě. Do semifinále by musela být o sedm sekund rychlejší. Londýnský úspěch nezopakuje.

Český vlajkonoš a judista Lukáš Krpálek vítězí ve finále na ipon, zcela zaslouženě a tak slaví olympijské zlato, protože v celém zápase dominoval a svého soupeře Elmara Gasimova k ničemu nepustil. Video z jeho semifinále a finále.

Markéta Sluková a Barbora Hermannová nepostoupily na OH do osmifinále. V předkole podlehly Ruskám Jevgeniji Ukolovové a Jekatěrině Birlovové 1:2 na sety.
Prohrou ve dvou setech vstoupil do olympijského turnaje český badmintonista Petr Koukal. V úvodním utkání tříčlenné základní skupiny podlehl favorizovanému Rajivu Ousephemovi z Británie 0:2