Synek vyhrál rozjížďku, Topinková postupuje z druhého místa. Petřikov končí na 9. místě | SportOne.cz

lkj

Veslař Ondřej Synek suverénně vyhrál svoji rozjížďku a postoupil do čtvrtfinále, naopak střelkyně Burns ani Mazurová v kvalifikaci se vzduchovou puškou neuspěly. Obhájkyně zlata mezi skifařkami Miroslava Topinková Knapková jde dál ze druhé příčky a dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic postoupila ze třetího místa do semifinále. V první kole čekala snadná práce i na judistu Pavla Petřikova ten však svůj druhý zápas prohrál a končí v Riu na 9.místě.

Úvodní ostrý soutěžní den začíná, na olympijských hrách v Riu de Janeiro jde do boje i 32 českých reprezentantů.
Celkem se v sobotu rozdělí dvanáct medailových sad. Jako vůbec první obsadí stupně vítězů nejlepší střelkyně ze vzduchové pušky. V Aténách 2004 a Pekingu 2008 se hned v prvním odměňování dočkalo i Česko zásluhou Kateřiny Kůrkové-Emmons. Teď byly v závodě její následovnice Adéla Bruns a Nikola Mazurová, ale kvalifikací pro ně soutěž skončila.