Tomáš Plekanec povede hokejovou reprezentaci na Světovém poháru jako kapitán | SportOne.cz
SportOne.cz

Tomáš Plekanec povede hokejovou reprezentaci na Světovém poháru jako kapitán

pl

 
Tomáš Plekanec dostal přednost před Jakubem Voráčkem a povede hokejovou reprezentaci na Světovém poháru jako kapitán. Trenér Josef Jandač však stále nemá jasno, jestli bude moct na prestižní akci v Torontu počítat s Davidem Krejčím. Nejistá je situace také kolem Tomáše Hertla.

David Krejčí je klíčovým hráčem českého týmu, ovšem už delší dobu se léčí z operace kyčle. Podle generálního manažera Martina Ručinského probíhá jeho léčba podle plánu, rozhodující však bude stanovisko Bostonu.
Ten se definitivně rozhodne možná do konce tohoto týdne. Krejčí je už pár týdnů v zámoří, kde podstoupil řadu podrobných vyšetření a od tohoto týdne bude na ledě trénovat naplno. Čeká se, jak bude kyčel reagovat na maximální zátěž.


Krejčího by tak případně mohl nahradit dosud opomíjený Jiří Hudler, případně Radim Vrbata. Vedení reprezentace však nechce otevřeně přiznat, který z hráčů připadá v úvahu. „Jsme v kontaktu se všemi a máme přehled o tom, jak se připravují. Ale zatím se konkrétněji vyjadřovat nebudeme,“ pravil Jandač.

Nepříjemná je také situace kolem Tomáše Hertla, jenž si během finále Stanley Cupu poranil vnitřní postranní vazy v kolenu. Slávistický odchovanec se sice cítí dobře, ale i u něj bude rozhodující stanovisko zaměstnavatele, tedy San Jose, kam v neděli odletěl na zdravotní prohlídku.

Národní tým také představil oficiální dresy, ve kterých bude na turnaji hrát. A tak zbývá rozřešit, kdo bude dělat Plekancovi zástupce kapitána. Očekává se, že by to měl Voráček a… „Krejčí. Proto ta jména zatím nebudeme oficiálně zveřejňovat, dokud nebude jasno, jestli bude moct jet,“ poznamenal Jandač.

Zdroj: iDnes.cz