US Open den druhý: Českým tenistkám se dařilo! Štěpánek s Rosolem však nepostupují | SportOne.cz
SportOne.cz

US Open den druhý: Českým tenistkám se dařilo! Štěpánek s Rosolem však nepostupují

te

 
V úterním newyorském žáru české tenisové dámy zázářily. Na US Open vyhrály Lucie Šafářová, Denisa Allertová, Kateřina Siniaková i desátá nasazená Karolína Plíšková. Na závěrečném grandslamu sezony naopak vypadl Radek Štěpánek a v hitu nočního programu nestačil Lukáš Rosol na centrálním kurtu na Andyho Murrayho.

Dlouhá česká noc vyvrcholila příjemným středečním probuzením. Všechny čtyři tenistky, které zasáhly do úterního programu, prošly do 2. kola.
Lucie Šafářová porazila Australanku Dariu Gavrilovovou dvakrát 6:4. Denisa Allertová zaskočila Anu Ivanovičovou ze Srbska výsledkem 7:6 (7:4), 6:1, Kateřina Siniaková také zdolala favoritku – s kanadskou hráčkou Eugenií Bouchardovou zvítězila 6:3, 3:6, 6:2.A po dvou překvapeních nastal očekávaný postup Karolíny Plíškové, která si poradila s talentovanou Američankou Sofií Keninovou po setech 6:4, 6:3.
Mužům se nedařilo. Radek Štěpánek podlehl Gillesu Simonovi z Francie ve třech setech – 3:6, 1:6, 4:6. Murray vyřídil Rosola ještě rychleji – 6:3, 6:2, 6:2.Ve středečním programu čeká centrální kurt Arthura Ashe na Petru Kvitovou a Jiřího Veselého. Kvitová zahájí v 17 hodin českého času duelem s Caglou Büyükakcayovou z Turecka, Veselého čeká ve třetím zápase v pořadí souboj se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.
Na kurtu číslo 17 se pokusí debutant Jan Šátral prodloužit své účinkování na posledním grandslamovém turnaji sezony. Jeho dalším soupeřem v New Yorku bude desátý nasazený Francouz GaëlMonfils.

Zdroj: iDnes.cz