VIDEO: Dva senzační výsledky na olympijském tenisovém turnaji | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Dva senzační výsledky na olympijském tenisovém turnaji

novak

Senzací turnaje v Riu je prohra srbské světové tenisové jedničky Novaka Djokoviče. Na olympiádu přijel s tím, že by rád získal vytoužené zlato. Jeho přání se však nesplní. Světová jednička na turnaji skončila už v 1. kole, když byl nad jeho síly byl Argentinec Juan Martín del Potro. Srbský tenista s ním prohrál dvakrát 6:7.

Na olympiádě spolu původně ani neměly hrát, nyní slaví velkou brazilskou senzaci. Tenistky Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou vyřadily v 1. kole čtyřhry nasazené jedničky a obhájkyně zlatých medailí Serenu a Venus Williamsovy. Duel proti americkým „supersestrám“ ovládly po famózním výkonu 6:3, 6:4. Je to nejcennější skalp v historii ženského tenisového deblu. Serena s Venus přitom v minulosti třikrát vybojovaly ve čtyřhře zlatou olympijskou medaili, obhajovaly titul z Londýna a nikdy v historii společných účastí pod pěti kruhy nebyly poraženy. „Možná se rodí zajímavý příběh,“ doufala Barbora Strýcová po senzačním triumfu, když si společně s parťačkou užily aplaus bouřících tribun.

08.srpna 2016 v 01:35, příspěvek archivován: 08.srpna 2016 v 01:46

No nemilujte je!! Že Williamsky na olympiádě ještě neprohrály? Teď už jo! Díky@luciesafarovaa@BaraStrycovaapic.twitter.com/P9YLW7HW6ll