krmenčík

Hráči Plzně postoupili do 4. předkola Ligy mistrů. V odvetě 3. předkola sice minimálně dvakrát přežili v Baku klinickou smrt ale nakonec  s domácím s Karabachem vybojovali remízu 1:1. Po domácím bezbrankovém výsledku postoupili díky gólu vstřelenému na soupeřově hřišti. Ázerbájdžánský šampion přitom vedl po Muaremově gólu z 28. minuty a měl hned několik dalších nebezpečných šancí. V 85. minutě však zařídil postupový gól Michael Krmenčík z jediné vážnější příležitosti Plzně.
Viktoria tak drží šanci, že po letech 2011 a 2013 znovu pronikne do hlavní fáze Ligy mistrů. Zároveň má jistotu minimálně účasti v základní skupině Evropské ligy a také minimálně 150 milionů korun za bonusy od UEFA.