VIDEO: Šokující závěr zápasníků. Trenér se na protest svlékl před sudími do trenýrek | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Šokující závěr zápasníků. Trenér se na protest svlékl před sudími do trenýrek

mongfoto

O neskutečný a šílený závěr v olympijském boji o bronz ve volném stylu do 65 kg, se postarala mongolská trenérská dvojice. 

Mongolský borec Mandachnaran Gancorig vedl v závěru souboje o třetí místo s Uzbekem Ichtijorem Navruzovem 7:6. Měl už z blížícího se vítězství takovou radost, že začal ještě v posledních třech sekundách souboje slavit a kolem svého soupeře tančit. Vítězně zvedal ruce a odmítal bojovat, za což dostal od rozhodčích trestný bod. Mongolští zástupci se proti vyrovnání stavu odvolali, a protože ani po revizi situace neuspěli, sudí udělil Uzbekovi další bod, kterým duel vyhrál. Poražený Mongol Gancorig se zhroutil nevěřícně na zem, zatímco oba jeho trenéři vběhli na žíněnku a začali u sudích protestovat. Jejich rozčílení vyvrcholilo striptýzem, po němž jeden z nich zůstal jen v trenkách.

„Byl to protest proti rozhodování. Tři miliony lidí v Mongolsku na tento bronz čekaly a teď jsme zůstali s prázdnýma rukama,“ řekl mongolský kouč Bjambarenčin Bajará.

Na druhou stranu bronzový Uzbek, měl na situaci jiný názor, „Snažil se mi před koncem utéct a neumožnil mi bojovat. To se nedělá. Nemám respekt k němu ani k jeho trenérovi.“

 

Autor: Reuters