VIDEO: US Open. První den se vydařil. Postupují Kvitová, Šátral a Veselý | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: US Open. První den se vydařil. Postupují Kvitová, Šátral a Veselý

kvves

 
Nedlouho po olympijském veselí se musí tenisté zkoncentrovat na další vrchol sezony. V New Yorku začalo grandslamové US Open. Petra Kvitová, která na olympiádě v Riu získala bronzovou medaili, hrála na úvod s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou a po výhře 7:5, 6:3 je první českou postupující. Vítěznou grandslamovou premiéru má za sebou i Jan Šátral, který vyhrál v pěti setech nad domácím McDonaldem, až v pátém setu uspěl s Indem Minenim i Jiří Veselý. S Rumunkou Niculescuovou vypadla naopak ve třech setech Barbora Strýcová.

Úspěšná česká olympionička zahájila své působení v 17 hodin českého času program na kurtu číslo 12. Los pro nasazenou čtrnáctku byl ošidný, s devatenáctiletou Ostapenkovou v této sezoně dvakrát prohrála a česká hráčka navíc bojovala s nachlazením.
Petra Kvitová ale těžký zápas zvládla a zvítězila 7:5, 6:3. Její příští soupeřkou bude Büyükakcayová z Turecka.


Svou grandslamovou premiéru si v New Yorku dosyta užil Jan Šátral. Do hlavní soutěže US Open se šestadvacetiletý rodák z Mělníka prodral z kvalifikace, a i když k němu byl los příznívý, začátek českému hráči nevyšel.
Domácí divoká karta McDonald, hráč z páté stovky světového žebříčku, totiž vyhrál úvodní dva sety 6:4, 6:3, ale Šátral se nevzdal, vyhraný třetí set 6:3 mu dodal sebevědomí a nakonec po více než tříhodinovém boji slaví životní výhru 4:6, 3:6, 6:3, 6:2, 6:2 a premiérový grandslamový postup. Za odměnu jej ve druhém kole čeká souboj s desátým nasazeným Francouzem Monfilsem.

Při Berdychově absenci je v New Yorku v roli české mužské jedničky Jiří Veselý, který v úvodním kole svedl dlouhou pětisetovou bitvu s grandslamovým debutantem Mynenim. Indický tenista z druhé stovky světového pořadí se do hlavní soutěže probojoval z kvalifikace a Veselého trápil téměř čtyři hodiny.
Veselý utkání vyhrál po pěti setech 7:6 (7:5), 4:6, 2:6, 6:2, 7:5

Zdroj: iDnes.cz