Čeští kajakáři ovládli závod SP v Troji. Nejlepší z nich byl Prskavec | SportOne.cz
SportOne.cz

Čeští kajakáři ovládli závod SP v Troji. Nejlepší z nich byl Prskavec

prs

 
V mistrovství Česka se proměnil finálový závod kajakářů na Světovém poháru vodních slalomářů v pražské Troji. Zvítězil bronzový olympionik Jiří Prskavec před Ondřejem Tunkou, Vavřincem Hradilkem a Vítem Přindišem, který vyhrál semifinále. V závodě kanoistek skončila Kateřina Hošková druhá.

Prskavec byl přitom z českého kvarteta jediný, kdo si na trati připsal dvousekundovou penalizaci za dotyk branky. Jízdou na hranici rizika ale nakonec porazil Tunku o jednu setinu. Hradilek ztratil na vítěze 17 setin a nejrychlejší semifinalista Přindiš 69.
„Já jsem naprosto překvapenej, protože tohle jsem vůbec nečekal,“ prohlásil Prskavec, který od závodu v Riu už skoro měsíc pořádně netrénoval. „Ale asi tam něco zbylo,“ pousmál se muž, který v Troji obhájil loňské prvenství. „Rozhodně mě strašně hnali diváci,“ poděkoval zhruba čtyřem tisícovkám fanoušků podél trati.Nejlepší z mezinárodní konkurence byl Slovák Jakub Grigar. Šestý Giovanni de Gennaro z Itálie se připravil o medailové umístění „šťouchem“, za Prskavcem zaostal o 2,06 sekundy.
„Letos to je Jířova (Prskavcova) sezona. Je to sport a je o setinách,“ řekl Hradilek a poukázal na skutečnost, že s Prskavcem on sám přišel o jedinou setinu o zlatou medaili na letošním mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši. „Byl na olympiádě tři setiny od brambory, ale zaslouží si to,“ podotkl Hradilek.


Zdroj: iDnes.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>