VIDEO: Čeští fotbalisté v prvním zápase kvalifikace na MS jen remizovali 0:0 | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Čeští fotbalisté v prvním zápase kvalifikace na MS jen remizovali 0:0

krejčí

Čeští fotbalisté na osmifinalistu mistrovství Evropy nevyzráli. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma na úvod kvalifikace o postup na MS v Rusku remizovali 0:0 se Severním Irskem.

Reprezentace remizovala se Severním Irskem potřetí za sebou 0:0 a stejným výsledkem skončily i oba vzájemné duely v bojích o světový šampionát 2010. Český tým tak nenavázal na slibnou středeční výhru v přípravě 3:0 nad Arménií. V soutěžní premiéře pod trenérem Karlem Jarolímem si naši reprezentanti vypracovali několik vyložených příležitostí, přičemž ze všech nejvíce po brance volala rána zcela osamoceného Nováka z bezprostřední blízkosti, ovšem podobně jako celá řada dalších střel minula zařízení a protože se neujal ani žádný z několika nadějných útočných výpadů Severních Irů, rozcházejí se oba tábory smírně, což s povděkem kvitují zejména hostující příznivci. V dalším utkání kvalifikace se Češi 8. října představí na hřišti obhájců světového zlata Němců.

Sestřih zápasu Česko – Severní Irsko 

Česká republika – Severní Irsko 0:0 Rozhodčí: Sidiropulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.). ŽK: Pavelka – Norwood, Ward. Diváci: 10.731.

ČR: Vaclík – Kadeřábek, Suchý, M. Kadlec, Novák – Skalák (77. Kopic), Darida, Pavelka, Krejčí – V. Kadlec (83. Vydra), Škoda (68. Necid). Trenér: Jarolím.

Severní Irsko: McGovern – McLaughlin, McAuley, J. Evans, Ferguson (66. Hodson) – Ward (74. McGinn), McNair, Davis, Norwood, Dallas – Lafferty (59. Magennis). Trenér: O’Neill.