VIDEO – US Open: Karolína Plíšková postupuje dál. V osmifinále narazí na Venus Williamsovou | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO – US Open: Karolína Plíšková postupuje dál. V osmifinále narazí na Venus Williamsovou

pli

 
Přes čtyři roky objíždí grandslamy, nejhodnotnější tenisové turnaje, ale až teď si Karolína Plíšková zahraje mezi nejlepší šestnáctkou ve dvouhře žen. Své maximum překonala na US Open, když porazila Anastasiji Pavljučenkovovou z Ruska 6:2, 6:4.

Plíšková se o čtvrtfinále utká s Venus Williamsovou, šestatřicetiletou veteránkou a dvojnásobnou newyorskou vítězkou z přelomu tisíciletí. Jediný vzájemný duel vyhrála Američanka ve finále turnaje Elite Trophy – jakéhosi béčkového Turnaje mistryň – v čínském Ču-chaj loni v listopadu.

Sestřih zápasu:
Karolína začala skvěle, soupeřku ničila skvělými returny, sama si držela servis a rychle odskočila do vedení 4:0. Mírné zakolísání za ziskem prvního setu vybrala a po ztrátě servisu sebrala Pavljučenkovové podání potřetí. Češka za 33 minut ovládla úvodní sadu 6:2. Měla jasně navrch, o čemž svědčí statistika „winnerů“ – 16:3.
Desátá nasazená hráčka dál kontrolovala hru, i když další rychlý brejk nedokázala potvrdit.
Vyšel až druhý pokus, při němž Ruska nejprve pustila za sebe dobrý míč a pak předvedla hodně nepovedený kraťas.
Za stavu 4:2 se pro Plíškovou otevřela další možnost brejku. To už by bylo rozhodnuto. Ale Pavljučenkovová ještě zabojovala, po vyrovnání na 4:4 však znovu neudržela podání.
Plíškové pak jestřábí oko přisoudilo mečbol, který kvalitním servisem proměnila a zaslouženě po hodině a čtvrt postoupila.

Zdroj: iDnes.cz