Jedničkou v bráně bude Mrázek nebo Neuvirth. Rozhodnou přípravné zápasy | SportOne.cz
SportOne.cz

Jedničkou v bráně bude Mrázek nebo Neuvirth. Rozhodnou přípravné zápasy

br

 
Jedničkou hokejové reprezentace na Světovém poháru bude Petr Mrázek, nebo Michal Neuvirth. Nevděčnou pozici třetího v řadě bude podle očekávání plnit Ondřej Pavelec. „Nejsem naštvaný. Vážím si, že tu vůbec můžu být. Navíc zkušenosti z minulosti už mnohokrát ukázaly, že se všechno může rychle změnit,“ prohlásil gólman Winnipegu.

Stát se může opravdu všechno, třeba naposledy před rokem při šampionátu v Praze začínal Pavelec jako dvojka za Alexanderem Salákem a nakonec patřil k oporám českého týmu. Jenže tentokrát to bude mít kladenský odchovanec těžší.
V cestě mu totiž stojí talentovaný a hodně oceňovaný mladík Petr Mrázek, jenž v létě podepsal novou a solidní smlouvu s Detroitem, která naznačila, že si ve známém hokejovém městě zajistil silnou pozici. A neméně povedenou sezonu má za sebou Michal Neuvirth, který v podstatě nikdy nezklamal, když dostal šanci v bráně Philadelphie.

Tahle dvojice se také prostřídá na ledě v úvodních dvou přípravných zápasech proti Rusku. První hrají Češi ve čtvrtek v Petrohradu, odvetu v sobotu v Praze. „A pak jeden z nich nastoupí v generálce v Pittsburghu proti severoamerickému výběru hráčů do 23 let,“ řekl kouč národního týmu Josef Jandač.
Kdo bude chytat v prvním duelu, to se gólmani dozví až v úterý. Do té doby s nimi chtějí trenéři probrat určité herní situace, taktiku a také je chtějí více vidět na ledě. Hlavně však jde o psychologický tah, protože Jandač a spol. nechtějí jednoho z brankářů dopředu zbytečně demotivovat.

Zdroj: iDnes.cz