VIDEO: Skvělé! Lucie Šafářová si zahraje finále ženské čtyřhry na US Open | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Skvělé! Lucie Šafářová si zahraje finále ženské čtyřhry na US Open

llll

Lucie Šafářová, si společně se svojí deblovou partnerkou Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, zahrají finále grandslamu na US Open.

V semifinále turnaje, dokázal česko-americký pár porazit ve dvou setech olympijské vítězky, Rusky Jekatěrinu Makarovovou a Jelenu Vesninovou 6:2, 7:6. První set vyzněl jasně pro česko-americký pár, ten druhý rozhodl až dramatický tie-break. „Je to úžasně! Myslím, že na nás bylo vidět, jako moc výjimečná chvíle to pro nás je. Skákaly jsme po sobě, máme opravdu velkou radost,“ popisovala Šafářová bezprostřední pocity z postupu do finále. „Hrály jsme agresivně, Beth byla skvělá na síti,“ dodala česká tenistka.
Devětadvacetiletá Šafářová s o dva roky starší Američankou Mattekovou startují na US Open společně poprvé a stejně jako loni při premiérách na Australian Open a French Open postoupily již do finále. Před rokem v Melbourne i v Paříži to dotáhly až k titulu a pokud v New Yorku úspěch zopakují, promění šestý společný start na grandslamu už ve třetí trofej.