Dnes začíná hokejová extraliga. Přinese návraty hvězd, změny v prodloužení a další novinky | SportOne.cz
SportOne.cz

Dnes začíná hokejová extraliga. Přinese návraty hvězd, změny v prodloužení a další novinky

ex

 
Dnes začíná úvodním kolem hokejová Tipsport extraliga, s novým hlavním partnerem, s řadou změn v herním řádu a jinými novinkami.

Právě začínající ročník nese přívlastek jubilejní, což připomíná i upravené logo se zlatou osmdesátkou a letopočty 1937 a 2017. Úctyhodné výročí prvního soutěžního zápasu, který se na českém území odehrál 3. ledna 1937, připomene celá řada aktivit, včetně rozsáhlé ankety, ze které vzejde nejlepší pětka hráčů extraligových dějin. Anketa začne po Světovém poháru.

Hrací model extraligy se nemění, po základní části na 52 kol následuje předkolo play-off, zápasy ve skupině o umístění, play-off a baráž. Úprav však doznal herní řád a tou nejzásadnější je oficiální zavedení prodloužení ve třech hráčích v poli po vzoru zámořské NHL. Jak podotkl extraligový ředitel Josef Řezníček, schvalování tohoto pravidla, které bude platit jen pro základní část, bylo velmi rychlé a jednomyslné.


 

Extraligový ředitel Josef Řezníček:

„Slibujeme si od toho větší atraktivitu a věříme, že do hlediště i díky tomu přijde více fanoušků, kteří budou více vtaženi do hry. Pokud zápas skončí remízou, tak to bude atraktivnější a dynamičtější. Hra se bude více přelévat ze strany na stranu a duel bude gradovat.“

 

Pokud se v pětiminutovém nastaveném čase nerozhodne, upraví se rolbou pruh na ledové ploše a budou následovat úvodní série tří samostatných nájezdů na obou stranách.
V play-off se zvýší počet hráčů v úvodní sadě nájezdů na pět, což pouze zdůrazňuje snahu omezit vliv této dovednostní soutěže na rozhodnutí o postupujícím do dalšího kola vyřazovacích bojů. Tento trend se pak ještě více zrcadlí v tom, že od pátého zápasu se v play-off nebude nastavovat jen 20 minut (s případnými nájezdy), ale bude se hrát až do rozhodnutí, platí tedy tzv. „náhlá smrt“.

10 největších příchodů do extraligy:

Miroslav Blaťák – Čerepovec/KHL – Zlín
Martin Erat – Omsk/KHL – Brno
Petr Hubáček – Jyväskylä/Fin. – Pardubice
Ivan Huml – Oulu/Fin. – Chomutov
Marek Kvapil – Nižněkamsk/KHL – Brno
Ondřej Němec – Čerepovec/KHL Brno
Jakub Petružálek – Dyn. Moskva/KHL – Třinec
Martin Růžička – Čeljabinsk/KHL – Třinec
Tomáš Vincour – Novosibirsk/KHL – Brno
Martin Zaťovič – Togliatti/KHL – Brno
Zdroj: iDnes.cz