V sobotu proti Rusům s Neuvirthem v bráně. Sobotka bude chybět | SportOne.cz
SportOne.cz

V sobotu proti Rusům s Neuvirthem v bráně. Sobotka bude chybět

neu

 
Čeští hokejisté se po čtvrtečním úvodním přípravném zápasu na Světový pohár v Petrohradu s Ruskem (3:4) utkají v dalším testu opět se sbornou doma v pražské O2 areně. Svěřenci trenéra Josefa Jandače nastoupí podle plánu tentokrát s brankářem Michalem Neuvirthem, jehož tak čeká premiéra v dresu národního týmu.V prvním duelu v Rusku chytal Petr Mrázek, který svádí s Neuvirthem souboj o pozici jedničky na prestižní turnaj v Torontu. Oproti sestavě z Petrohradu bude chybět útočník Vladimír Sobotka, který ve čtvrtek v Rusku musel odstoupit v polovině utkání ze hry se zraněným ramenem.
 

Asistent trenéra Jiří Kalous:

„Vláďa Sobotka jede teď na vyšetření. Víme z Petrohradu, že by to nemělo být nic zlomeného. Nepotvrdil to rentgen, nicméně jede ještě na rezonanci. Musíme být připravení na různé varianty, ale musíme teď počkat. Budeme to vědět dneska. Pak se rozhodneme, co dál.“

 

V sobotu se do hry nově zapojí sedmý obránce Tomáš Kundrátek, který se při Sobotkově absenci vejde mezi osmnáctku hráčů v poli, povolených k zápasu. „Budeme hrát na jedenáct útočníků a na sedm beků, Tomáše Kundrátka chceme dát do hry,“ řekl Kalous.

S Jakubem Voráčkem a Plekancem dnes místo Michala Birnera trénoval Milan Michálek, jenž by se měl v první formaci objevit i v sobotu. „Předpokládáme, že ano. Pobavíme se o tom ještě, ale vypadá to, že můžeme točit tři centry. Nebo čtyři centry a u nich točit tři křídla,“ prohlásil Kalous.

Zdroj: Ceskenoviny.cz