Zranění Vladimíra Sobotky není vážné. Do Toronta pojede | SportOne.cz
SportOne.cz

Zranění Vladimíra Sobotky není vážné. Do Toronta pojede

sob

 
Útočník Vladimír Sobotka nebude chybět v týmu českých hokejistů pro Světový pohár. Po čtvrtečním zranění pravého ramena z přípravného utkání v Petrohradu proti Rusku (3:4) se devětadvacetiletý centr podrobil v Praze dalším vyšetřením včetně magnetické rezonance, která neprokázala vážnější následky.

 

Tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund:

„Vyšetření neprokázala, že by následky střetu z prvního utkání s Ruskem byly takové, aby znemožnily jeho další účast v přípravě a na Světovém poháru. V odvetném zápase s Ruskem ještě nenastoupí, ale postupně se zapojí do přípravy a s týmem odcestuje do Pittsburghu a Toronta.“

 


Sobotka se zranil v polovině duelu v Petrohradu proti Rusku. Po úderu do pravého ramena odjel hned na vyšetření do nemocnice. „Víme z Petrohradu, že by to nemělo být nic zlomeného,“ uvedl asistent trenéra Jiří Kalous po dnešním tréninku a mohl si oddechnout, že z českého týmu nevypadl další hráč.
Národní tým už musel oproti původní nominaci oželet start útočníků Davida Krejčího z Bostonu, Tomáše Hertla ze San Jose a obránce Radka Gudase z Philadelphie.

Zdroj: iDnes.cz