Jakub Jankto. Další české jméno v Premier League? Zájem má anglický mistr Leicester | SportOne.cz
SportOne.cz

Jakub Jankto. Další české jméno v Premier League? Zájem má anglický mistr Leicester

ja2

 
Na anglických prvoligových fotbalových trávnících by se mohlo zanedlouho objevit nové české jméno. Tím může být teprve dvacetiletý český legionář Jakub Jankto, jenž nyní působí na Apeninském poloostrově v Udine, kam tento odchovanec pražské Slavie odešel v roce 2014. O tohoto reprezentanta do 21 let se totiž podle britských médií v těchto dnech zajímá obhájce mistrovského titulu v Anglii Leicester. Vedle Lišek ovšem projevil zájem i další klub z Premier League a to Bournemouth.


Sice Jakub Jankto odešel do italského Udine před dvěma lety, ovšem za „áčko“ tohoto klubu si zatím příliš nezahrál. A to i přesto, že ve své první sezóně v Itálii odešel z Udine na hostování do druholigové Ascoli, kde na sebe upozornil především krásným gólem během duelu proti Perugii, jenž byl vstřelen volejem z dálky. Tento duel samozřejmě nebyl jediným, do kterého v rámci tohoto hostování tento český fotbalista nastoupil. V dresu Ascoli totiž odehrál celkem 34 zápasů, během nichž nastřílel celkem pět branek.

V Itálii se pak šušká o tom, že Jankto, jenž je vedle jeho fotbalových kvalit zajímavý především díky vytrvalosti a houževnatosti, by mohl zamířit na Britské ostrovy za osm milionů liibe, tedy zhruba za 256 milionů korun.

Zdroj: Eurozprávy.cz