Další dvě medaile z paralympiády pro Česko! Suchánek a Berná získali bronz | SportOne.cz
SportOne.cz

Další dvě medaile z paralympiády pro Česko! Suchánek a Berná získali bronz

ber

 
Stolní tenista Jiří Suchánek se stal druhým českým medailistou na paralympijských hrách v Riu de Janeiro a o pár hodin později ho napodobila ještě koulařka Eva Berná. Stejně jako v pondělí plavkyně Běla Třebínová vybojovali čeští reprezentanti bronz.

Suchánek turnaj v Brazílii zahájil porážkou s Ukrajincem Oleksandrem Jezykem (1:3), ale účast v play-off si zajistil výhrou nad Giuseppem Vellou z Itálie (3:1).
Ve čtvrtfinále porazil předsedu Slovenského paralympijského výboru Jána Riapoše 3:2, přestože už prohrával 0:2 na sety, do finále ale Suchánka nepustil nejvýše nasazený Fabien Lamirault z Francie. Ten potvrdil roli favorita i v boji o zlato, v němž zdolal Poláka Rafala Czupera 3:1.

V utkání o třetí místo porazil český vozíčkář francouzského soupeře Stéphaneho Molliense 3:1 po setech 11:6, 11:6, 7:11 a 11:7.


Berná vybojovala třetí místo výkonem 11,23 metru. V kategorii F37 nestačila jen na Němku Franzisku Liebhardtovou, který zlepšila vlastní světový rekord na 13,96 metru, a Číňanku Mi Na (13,73).Zdroj: iDnes.cz