Leopold König bude jezdit se Saganem a Bártou za tým Bora. Smlouvu má na tři roky | SportOne.cz
SportOne.cz

Leopold König bude jezdit se Saganem a Bártou za tým Bora. Smlouvu má na tři roky

leo

 
Dlouho, předlouho to trvalo, než Leopold König oznámil, za jaký cyklistický tým bude v příští sezoně jezdit. Až 20. září přesně v 10:00 to prozradil – po dvou letech se vrací do německé Bory (dříve NetApp). Osmadvacetiletý cyklista podepsal smlouvu na tři roky a na příští Tour de France bude lídrem svého týmu.

První zmínky o Königově přestupu do Bory se objevily už v červenci během Tour de France. Německá stáj totiž pro příští sezonu značně posílila – do svého kádru přivedla mistra světa Petera Sagana nebo skvělého vrchaře Rafala Majku.
Bora navíc neposilovala jen personálně, na spolupráci se dohodla i s předním výrobcem kol – Specializedem, tedy značkou spojenou právě s Peterem Saganem.


 

Leopold König na svém FB profilu:

„Po dvou neuvěřitelných letech se Sky je čas na změnu a na nové cíle! Nemůžu ani dostatečně poděkovat Sky za tu možnost, co jsem v posledních dvou letech dostal! Vracím se do týmu, kde to vše začalo.“

 

V Boře, která na svých webových stránkách vyvěsila tiskovou zprávu s titulkem: „Leopold König se vrací domů“, podepsal tříletý kontrakt, po dvou letech se tak v týmu setká i s dalším českým cyklistou – Janem Bártou.Zdroj: iDnes.cz