VIDEO: Peter Sagan vyhrál další etapu Eneco tour a dostal se tak do čela celého závodu | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Peter Sagan vyhrál další etapu Eneco tour a dostal se tak do čela celého závodu

sag

Neuvěřitelný Peter Sagan vyhrál po včerejší etapě i tu dnešní! Slovenská mašina byla opět k nepolapení i když o výsledku tentokrát musela rozhodnout až cílová fotografie.
Slovenský cyklista se díky bonusovým vteřinám posunul do čela průběžného pořadí po čtvrtém dnu Eneco tour.

Slovenský jezdec týmu Tinkoff tak zaznamenal druhý etapový triumf za sebou když dosáhl vítězný čas 4:42:12 h. Těsně před závěrečným spurtem viděli diváci pád, do kterého se zapletli Australan Michael Matthews a dalších osm jezdců. Sagan se skrumáži šikovně vyhnul a soustředil se na finiš. Ve snaze dostat se dopředu se dostal do kontaktu s Francouzem Arnaud Démarem (FDJ), pak předstihl Kristoffa o jeho vítězství v dramatickém souboji s německým závodníkem Greipelem, musela rozhodnout až cílová fotografie.

„Někteří jezdci asi nebyli spokojeni s výsledky závěrečného spurtu. Já jsem musel čekat na to, jak to dopadlo, protože s André (Greipelem) to byl velmi těsný souboj. Jsem velmi šťastný, protože závěr mi opět vyšel.“

„Měl jsem menší problém s Démarem, ale tak to ve finiši chodí. Pokud jsem udělal něco špatného, mrzí mě to, ale nemyslím, že se tak stalo. Šel jsem ve své linii, on byl agresivní směrem ke mně. Jsem rád, že před zítřejší týmovou časovkou jsem získal nějaké sekundy navíc, v časovce chceme zajet maximum, „řekl v cíli Sagan.