Radek Faksa v noční přípravě dvakrát skóroval. K výhře Dallasu to však nevedlo | SportOne.cz

Radek Faksa v noční přípravě dvakrát skóroval. K výhře Dallasu to však nevedlo

fak1

Ve středeční přípravě na novou sezonu hokejové NHL se z Čechů výrazně prosadil reprezentační útočník Radek Faksa. Za Dallas na ledě Colorada vstřelil dvě branky, domácí však přesto zvítězili 4:2.

Rozehraný Faksa, jenž startoval na Světovém poháru v dresu české reprezentace, letos poprvé naskočil do přípravného zápasu Dallasu a byl jeho hlavní postavou. Z postu středního útočníka se dvakrát střelecky prosadil na ledě Colorada.
V 21. minutě nejprve vyrovnával průběžný stav na 1:1 a o pouhých pár minut později poslal své barvy do trháku. Colorado ovšem třemi góly otočilo skóre na 4:2.

Podobně jako Faksa v přípravě na NHL poprvé naskočil do zápasu i další český reprezentant. Premiérově oblékl dres Chicaga obránce Michal Kempný (22:27, 3 střely). Výhru ale neslavil, když se ve třetí třetině dvakrát prosadil Chris Kunitz a zajistil tak Pittsburghu výsledek 0:2. Výhru slavil i forvard Dominik Simon (17:38, 3 střely).

Zdroj: iDnes.cz