VIDEO: Čerstvý trenér fotbalistů Anglie Sam Allardyce, lítá v pěkném průšvihu | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Čerstvý trenér fotbalistů Anglie Sam Allardyce, lítá v pěkném průšvihu

sam

Kouč fotbalistů Albionu Sam Allardyce, byl tajně natočen při schůzce s reportéry, kteří se vydávali za investory z Dálného východu. Na nahrávce jim slibuje pomoc při obcházení zákazu vlastnictví hráčských práv třetími stranami. Za svou službičku si naúčtoval bratru, 400 000 liber (cca 12 mil.korun).

Reportéři listu The Telegraph měli pořídit nahrávku v srpnu v Londýně ještě před Allardyceho prvním vystoupením v roli reprezentačního kouče v kvalifikaci o MS 2018 na Slovensku. Anglická fotbalová asociace již začala situaci šetřit a vyžádala si od deníku kompletní nahrávku. „Chceme znát všechna fakta, dozvědět se cokoliv od kohokoliv, abychom mohli zaujmout k věci jasné stanovisko,“ řekli šéfové FA, Greg Clarke a Martin Glenn.

Vlastnictví hráčských práv třetími stranami patří mezi problematické články fotbalového hnutí. Rozšířené je především v zemích Jižní Ameriky, kde investice kapitálu třetích stran na hráčský trh pomáhal méně solventním klubům získat hráče, které by si jinak nemohly dovolit. Model se ale rozšířil po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Mezinárodní fotbalová federace FIFA ale vlastnictví hráčských práv zakázala loni v květnu. Sam Allardyce ale na to zřejmě zapomněl.

Na  sítích se samozřejmě vyrojily vtípky a spekulace jak dlouho Sam Allardyce u reprezentace Anglie zůstane.