lioo

Světová fotbalová ikona Lionel Messi se po změně svého názoru vrátila do národního týmu Argentiny a rozhodla zápas.

V kvalifikačním zápase o postup na světový šampionát 2018, se Messi postaral svým gólem o vítězství 1:0 nad Uruguayí. Argentinský kapitán v utkání, jež nenabídlo příliš šancí, rozhodl prakticky z ničeho. Po efektním zpracování patičkou napřáhl ve 42. minutě před pokutovým územím a jeho tečovaná střela levačkou zapadla za záda bezmocného Fernanda Muslery. Argentinci tak vyhráli kvalifikační šlágr pod novým koučem Edgardem Bauzou v Mendoze přesto, že celý druhý poločas absolvovali o deseti. Úřadující vicemistři světa se díky triumfu nad dosavadním lídrem, dostali do čela tabulky skupiny jihoamerické zóny CONMEBOL.

Branka argentinského kapitána ze 42.minuty

Fanoušek, který se hnal za svým idolem přes celé hřiště až ho málem srazil k zemi

Ke svému nedávnému prohlášení že končí v reprezentaci argentinský útočník uvedl, „Způsobil jsem hodně zmatků tím, že jsem nejprve řekl, že už hrát nebudu, a pak jsem přijel,“ řekl Messi, jenž oznámil konec kariéry v emocích po červnové porážce ve finále Copy América. „Od momentu, kdy jsem to prohlásil, mi fanoušci dávali najevo tolik lásky, že jsem se nemohl nevrátit.“