VIDEO US Open: Třetí den se povedl Petře Kvitové. Šátral prohrál s Monfilsem, Veselý nenastoupil | SportOne.cz

kv

New York byl ve středu ve znamení trojek. Tři čeští vyslanci figurovali v programu třetího dne US Open. Do třetího kola na závěrečném grandslamovém podniku sezony ale prošla jen Petra Kvitová po výhře 7:6, 6:3 nad Büyükakcayovou z Turecka. Jiří Veselý kvůli zranění ruky do duelu proti Novaku Djokovičovi vůbec nenastoupil a Jan Šátral prohrál s Francouzem Monfilsem 5:7, 4:6, 3:6.

Petra Kvitová zahájila v 17 hodin českého času program na největším dvorci Arthura Ashe. Turnajová čtrnáctka a bronzová olympijská medailistka se utkala s Caglou Büyükakcayovou z Turecka a šlo o jejich první vzájemný zápas.
Česká hráčka utkání zvládla a po výhře 7:6 (7:2), 6:3 postupuje v New Yorku do 3. kola. V něm se utká s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou, s kterou hrála nedávno na olympijských hrách v Riu de Janeiro a povolila jí jen dva gamy.

Jiří Veselý se mohl pokusit o senzaci proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. V dubnu na antuce v Monte Carlu se mu to povedlo. Teď oba soupeře trápí zraněná ruka. Veselého zjevně více, protože do zápasu nenastoupil a Djokovič je tak bez boje ve 3. kole.

Grandslamová pohádka Jana Šátrala začala dnes další překvapivou kapitolou. Po postupu z kvalifikace a vítězné premiéře v hlavní soutěži turnajů velké čtyřky měl dnes český hráč ve 2. kole vyzvat favorizovaného Francouze Monfilse na nepříliš exponovaném kurtu číslo 17.
Jenže tam se protáhl souboj Tsongy s Duckworthem a jelikož se naopak urychlil program na centrkurtu, přesunuli pořadatelé zápas do hlavní arény a Jan Šátral tak dostal nečekanou šanci zahrát si na dvorci Arthura Ashe.
Pro něj netypického prostředí se však pranic nezalekl a v prvním setu se držel až do úplného závěru. V něm však desátý nasazený Monfils nakonec přece jen prodal své větší zkušenosti a získal první sadu těsně 7:5.
Druhý set začal Šátral ještě lépe, hned na úvod sebral Monfilsovi servis a šel do vedení 2:0. Náskok ale neudržel a i přes velmi dobrou hru a kvalitní údery opět v koncovce nestačil a ztratil i druhý set poměrem 4:6. Ve třetí sadě pak oba aktéři několikrát roztleskali publikum parádními výměnami, ale překvapení se nakonec nekonal. I tak se ale Jan Šátral po prohře 5:7, 4:6, 3:6 mohl s New Yorkem loučit s úsměvem.

Zdroj: iDnes.cz