VIDEO: Šampión Tyson Fury šokuje svět, končí kariéru: Je to kupa hnoje! | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Šampión Tyson Fury šokuje svět, končí kariéru: Je to kupa hnoje!

furr

Tyson Fury oznámil ukončení kariéry. V této chvíli není jasné, jak vážně myslí přemožitel Vladimira Klička svůj odchod, Fury totiž již několikrát avizoval konec kariéry. Před několika dny vyšlo najevo, že měl pozitivní nález na kokain. Proto mu hrozí odebrání titulů organizací WBA a WBO v supertěžké hmotnostní kategorii.

Boxování je to nejsmutnější, co jsem kdy dělal,“ citovala slova šampiona organizací WBO, WBA a IBO agentura dpa. „Je to kupa hnoje,“ dodal Brit, který je podezřelý z užívání dopingu.

Látku našla Dobrovolná Antidopingová asociace (VADA) ve vzorku moči získané na namátkové kontrole 22. září. Fury o den později zrušil plánovanou odvetu s Vladimirem Kličkem pro problémy s duševním zdravím.

Už tehdy riskoval ztrátu opasků, protože verze WBA i WBO mu dali jen deset dnů k aktualizování informací o jeho zdravotním stavu. Fury navíc údajně minulý víkend vulgárně urazil komisaře z Britské antidopingové agentury (UKAD). Ta se zabývá jeho loňským pozitivním testem na anabolický steroid nandrolon.

Podívejte se jak Tyson Fury porazil jedenáct let neporaženého ukrajince Vladimira Klička a vzal mu čtyři mistrovské pásy WBA, WBO, IBO a IBF. ↓

CELÝ ZÁZNAM SOUBOJE Z GALAVEČERA NAJDETE ZDE ←