Winnipeg už s Pavelcem nepočítá a zařadil ho na listinu volných hráčů | SportOne.cz
SportOne.cz

Winnipeg už s Pavelcem nepočítá a zařadil ho na listinu volných hráčů

pav

 
Velké překvapení. Toto spojení je ještě eufemismem pro situaci, která krátce před startem nové sezony NHL nastala v kádru Winnipeg Jets. Generální manažer Kevin Cheveldayoff totiž vskutku rázně rozlouskl oříšek, jak bude vypadat gólmanský tandem kanadského klubu. Navzdory očekávání zámořských expertů v něm nezbylo místo pro Ondřeje Pavelce.Winnipeg zařadil českého brankáře, který byl dlouholetou jedničkou Jets, na listinu nechráněných hráčů. Z té si může devětadvacetiletého gólmana stáhnout během 24 hodin kterýkoliv celek NHL a to zcela bezplatně. Pouze převezme od Winnipegu Pavelcův kontrakt.
Právě vysoká smlouva byla často zmiňována jako zásadní důvod, proč se nepodařilo Cheveldayoffovi, delší dobu si pohrávajícího s myšlenkou, že vsadí na talentovaný, leč nezkušený tandem H+H (Connor Hellebuyck, Michael Hutchinson), Pavelce vyměnit. Nyní může štědrý pakt zabránit dokonce i tomu, že po kladenském odchovanci někdo sáhne zdarma.

Pavelec totiž ročně zatíží platový strop svého zaměstnavatele 3,9 miliony dolarů, což je příliš vysoká cena, pokud by měl mnohonásobný reprezentant plnit post náhradníka. Mistr světa z roku 2010 by zvládl i výraznější roli, jenže volných míst je v brankovištích 30 klubů zámořské soutěže opravdu poskrovnu.
Pavelcovi tedy reálně hrozí, že listinou nechráněných hráčů projde bez povšimnutí a poprvé od sezony 2010-2011 skončí na farmě.


Zdroj: iDnes.cz