VIDEO: Neskutečný Peter Sagan obhajuje titul světového šampióna na MS v Kataru | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Neskutečný Peter Sagan obhajuje titul světového šampióna na MS v Kataru

saganfotozp

Turminátor je zase zlatý! Slovenský cyklista Peter Sagan opět předvedl neskutečný výkon a ukázal světu naprostou dominanci! V rozpálené výhni na trati v Kataru, předvedl v závěru závodu neuvěřitelný finiš a ve zdánlivě neřešitelné pozici, když byl natlačený na pravé straně bariéry se dokázal protlačit v posledních metrech a suverénně přesprintoval Cavendishe s Boonenem. 

„Stále jsem v šoku, nemůžu tomu uvěřit. Jsem mimořádně šťastný. V závodě to vůbec nebylo jednoduché, měl jsem namále. Byl jsem posledním, který chytil čelní skupinu, což bylo v konečném důsledku rozhodující.

V závěrečném sprintu jsem pocítil silný protivítr a do poslední chvíle jsem si hledal pozici, neboť byl přede mnou Ital Nizzolim. Nakonec jsem se po pravé straně dostal před něj, ale bylo to velmi těsné.

Děkuji všem fanouškům. Měl jsem největší skupinu přívrženců přímo zde v Kataru. Děkuji i rodině, manželce Katce i bratrovi Jiřímu, který byl také součástí těchto závodů, a když mi šel po vodu, nasazoval život. Výbornou práci v závodech pro mě odvedl také Michael Kolář, „uvedl Peter Sagan v rozsáhlé první reakci pro UCI.

dojezd závodu a fantastický finiš Petra Sagana

stupně vítězů