Rekordní smlouva! Pelta ukázal nového partnera českého fotbalu! Od roku 2018/19 ponese jmeno Fortuny! | SportOne.cz
SportOne.cz

Rekordní smlouva! Pelta ukázal nového partnera českého fotbalu! Od roku 2018/19 ponese jmeno Fortuny!

fpe

Český fotbal získal největší sponzorskou smlouvu ve své historii. Novým partnerem pro reprezentaci, národní pohár, superpohár, druhou nejvyšší a také nižší ligové soutěže je na šest let sázková kancelář Fortuna. Od ročníku 2018/2019 ponese její jméno i tamní nejvyšší dlouhodobá soutěž.

 

„Jméno Fortuny je řadu let spojeno fotbalem a v posledním roce jsme hledali způsob, jak náš fotbalový projekt dále posunout a směřovat. Naším strategickým cílem je, aby se Fortuna stala doslova fotbalovým synonymem, proto jsme se rozhodli uzavřít opravdu mimořádný kontrakt, který v oblasti sponzoringu nemá obdoby.“ uvedl David Vaněk, generální ředitel Fortuna sázková kancelář.

Finanční podmínky spolupráce po vzájemné dohodě obou stran nebudou komentovány. Nejvyšší soutěž, ePojisteni.cz liga, ponese jméno Fortuny od sezony 2018/2019, tedy po vypršení smlouvy se stávajícím partnerem.

„Pro rozvoj profesionálního fotbalu v České republice je tento partnerský vztah naprosto zásadní. Jsme rádi, že Fotbalová národní liga získala generálního partnera, který tuto soutěž posune o několik úrovni výše. Fortuna podporovala řadu profesionálních klubů už v minulosti, a proto cítíme, že náš vzájemný vztah bude nadstandardní,“ uvedl Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

„Fotbal tvoří nejpodstatnější část našeho businessu, vnímám tedy jako zcela přirozené, že se v něm budeme realizovat v maximální možné míře. Naší motivací není pouze prezentace společnosti, chceme se podílet na celkovém rozvoji fotbalového prostředí, a to nejenom toho vrcholového profesionálního,“doplnil Vaněk.