Jakub Kornfeil si ve velké ceně Malajsie dojel pro krásné druhé místo! | SportOne.cz

Jakub Kornfeil si ve velké ceně Malajsie dojel pro krásné druhé místo!

dff

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil skončil ve Velké ceně Malajsie v závodě Moto3 druhý a na okruhu v Sepangu tak vyrovnal svůj nejlepší výsledek v MS v kariéře. Nestačil jen na Itala Francesca Bagnaiu, za kterým zaostal o sedm vteřin.

V těsném souboji o druhou příčku Kornfeil porazil o 145 tisícin sekundy Nizozemce Bo Bendsneydera.
Titul mistra světa ve třídě Moto2 obhájil Francouz Johann Zarco, celkový triumf si zajistil díky dnešnímu vítězství. V kategorii MotoGP slavil po sedmi letech prvenství Ital Andrea Dovizioso.
I když Kornfeilovi příliš nevyšla sobotní kvalifikace na mokré trati a startoval až z páté řady, dokázal v předposledním závodě sezony navázat na loňská dvě umístění na stupních vítězů – druhou příčku ze Silverstonu a třetí místo z Valencie.
Právě ve Valencii za dva týdny světový šampionát vyvrcholí a český jezdec se bude snažit udržet v elitní desítce celkového pořadí. Díky výsledku v Sepangu se posunul z jedenácté na osmou pozici a útočí na nejlepší umístění v MS v kariéře. Současným ziskem 103 bodů už překonal své dosavadní maximum z roku 2014.

Zdroj: iDnes.cz