Kvitová vyhrála turnaj v čínském Wu-chanu. Další titul získala i Lucie Šafářová ve čtyřhře | SportOne.cz

aa

Česká tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v čínském Wu-chanu. Ve finále deklasovala Dominiku Cibulkovou ze Slovenska 6:1, 6:1. Na okruhu WTA slaví triumf poprvé od loňského srpna. Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou vyhrály čtyřhru na tenisovém turnaji v čínském Wu-chanu a definitivně si zajistily účast na Turnaji mistryň v Singapuru. Ve finále zdolaly Barboru Strýcovou a deblovou jedničku z Indie Saniu Mirzaovou 6:1, 6:4.

Po dvou letech je tak Kvitová ve Wu-chanu znovu vítězkou. „Zní to skvěle!“ usmála se při slavnostním vyhlášení. „Wu-chan je jedním z mých oblíbených turnajů a jsem ráda, že jsem znovu po delší době získala nějakou trofej,“ doplnila hráčka, které finálové vítězství zároveň vyneslo prémii 471.000 dolarů (11,3 milionu korun).

S Cibulkovou, která je na žebříčku o čtyři místa výš, měla Kvitová před dnešním utkáním aktivní bilanci 4:2, ale dva poslední zápasy prohrála. Cestou za triumfem vyřadila i světovou jedničku Angelique Kerberovou a pětku Simonu Halepovou.

Česko-americký pár Šafářová – Matteková-Sandsová za dva roky spolupráce získal už sedmý titul.
Ve Wu-chanu se postavily proti sobě bronzové medailistky z olympijských her v Riu de Janeiro a od začátku měla jasně navrch Šafářová. Strýcová v prvním setu dvakrát prohrála své podání a v druhé sadě to zopakovala. S Mirzaovou ještě za stavu 2:5 vykřesaly naději, ale prohru už neodvrátily a za hodinu a tři minuty bylo rozhodnuto.

Zdroj: iDnes.cz