ney

V nočním kvalifikačním utkání o postup na MS v Rusku se střetli Brazílie s Bolívií a diváci se rozhodně nenudili. V zápase to po většinu času vypadalo, že je na hřišti pouze Brazílie. Hráči byli aktivnější a svému soupeři příliš nepovolili. Domácí tým měl zápas pevně ve svých rukou, soupeře jasně přehrával. Hosté hráli jen to, co jim domácí povolili. Nutno říci, že toho moc nebylo.

Kanárci“ rozebrali soupeře už v prvním poločase, když po 45 minutách vyhrávali jasně 4:0. Skóre otevřel v 11. minutě po narážečce s Gabrielem Jesusem hvězdný Neymar, pro kterého to byl jubilejní 300. gól v profesionální kariéře. Do statistiky se mu započítávají přesné zásahy z národního dresu i klubového působení v Santosu a Barceloně. V reprezentaci zaznamenal 24-letý Neymar už svůj 49. gól, čímž se v historickém pořadí osamostatnil na čtvrté příčce, když nechal za sebou legendárního Zica. Více gólů v národním týmu vstřelili pouze Pelé (95), Ronaldo (67) a Romário (56).
Brazilská hvězda pak přidala ještě dvě přihrávky na třetí a čtvrtý gól.