asa

Česko-americké dvojici se v letošní sezoně daří nadmíru, proto se také kvalifikovala na Turnaj mistryň, kde byli tyto sympatické tenistky třetími nasazenými. Postupně se jim letos podařilo vyhrát turnaje čtyřhry v Miami, Wuhanu, Pekingu a asi největší úspěch přidali na US Open, kde získali grandslamový titul. Obě dvě mají navíc medaile z letošní olympiády.
Dnešní ženské finále čtyřhry na Turnaji mistryň bylo opravdu zajímavé, jen co je pravda. V prvním setu totiž nejprve česko-americký pár získal podání soupeřek, jenže poté přišla o podání jak Lucie Šafářová, tak Bethanie Matteková-Sandsová a rázem to bylo z 2:0 na 2:3. Poté si hráčky držely servisy až do stavu 4:5. Jelena Vesninová ale své podání neudržela a první set došel až do tie-breaku, který vyhrál ruský pár poměrem 7:5.
Ve druhém setu měla ruská dvojice za stavu 2:3 čtyři brejkboly na 2:4, ale nevyužila je. Naopak Šafářová s Mattekovou-Sandsovou poté třetí výhodu proměnily, ovšem byl to jejich poslední získaný gem. Bethanie Matteková-Sandsová totiž poté přišla o své podání a ačkoliv za stavu 3:5 po shodách odvrátila třetí nasazená dvojice tři mečboly (podobně jako ve čtvrtfinále Turnaje mistryň),ten čtvrtý již Rusky proměnily – 3:6.