vo

Nejproduktivnější Čech úvodu nové sezony hokejové NHL, útočník Jakub Voráček, v úterý opět potvrdil svou skvělou formu. V domácím zápase proti Buffalu završil obrat Philadelphie z 0:3 na vítězných 4:3SN finálním samostatným nájezdem. Mladík Pavel Zacha dvakrát asistoval u výhry New Jersey a stejný zápis si odnesl i obránce Andrej Šustr, jehož Tampa deklasovala 7:3 domácí Toronto.

Přestože byli herně lepším týmem, prohrávali domácí Letci po druhé třetině 0:3. Sabres poslali do trháku a zároveň českého gólmana Michala Neuvirtha (odchytal 36 minut a ze 17 střel třikrát inkasoval) předčasně na střídačku Tyler Ennis a autor dvou využitých přesilovek Matt Moulson.
Ve finální dvacetiminutovce Philadelphia svého soupeře přestřílela 19:5 a třemi využitými přesilovkami postupně srovnala skóre. Naději vykřesal v 45. minutě nováček Travis Konecny a v 58. a 59. minutě slavili Brayden Schenn s Markem Streitem.

Pavel Zacha pomohl Devils k výhře nad Arizonou 5:3 dvěma přesnými přihrávkami. Přičemž to byly jeho body číslo dva a tři v letošní sezoně.

Andrej Šustr si zahrál svůj 200. zápas v NHL a asi si nemohl představovat lepší večer. Tampa Bay si totiž pochutnala na Torontu, které zničila v poměru 7:3 a sám Šustr si připsal dvě gólové asistence.

Zdroj: iDnes.cz